Përplasjet në KZAZ e Matit/ Ja me sa u dënuan 10 protestuesit

Saturday, 22 June 2019 15:12

Gjykata e Matit ka dhënë vendimin për 10 personat e ndaluar pas përplasjeve në KZAZ-të e 16 e 17 në Burrel e Klos.

Gjykata vendosi ‘arrest në burg’ me afat 30 ditor për shtetasit Shkëlzen Uka dhe Myrteza Gjini, ‘detyrim paraqitje’ për Murat Dedjan, Enea Dedjan, Hazbi Kurtagjan e Eduart Topallin, ndërsa ‘arrest në shtëpi’ për tre shtetasit e tjerë Ilir Çeliku, Mehmet Limani, Xhevalin Gjegji e Riza Dishi.

Seanca u zhvilluar me dyer të mbyllura dhe brenda gjykatës nuk u lejuan as familjarët e të akuzuarve dhe as media. 10 personat akuzohen për dëmtimin e materialeve zgjedhore të KZAZ-ve 16 e 17, ngjarje e ndodhur më 19 qershor në Burrel e Klos.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Gjykata nuk mjaftohet me burgim të përjetshëm për "El Chapon", i jep dhe 30 vjet plus

Globi

Gjykata nuk mjaftohet me burgim të përjetshëm për "El Chapon", i jep dhe 30 vjet plus

Gjykata e Nju Jorkut e dënoi udhëheqësin meksikan të rrjetit të drogës, Joaquin "El Chapo" Guzman, me burgim të përjetshëm, plus 30 vjet. Guzman, 62 vjeç, u shpall fajtor për dhjetë...

“Mund të kishe sukses me filma për të rritur”/Pas fotos seksi, Olta Gixhari “ofendohet” nga komentuesi

Show-biz

“Mund të kishe sukses me filma për të rritur”/Pas fotos seksi, Olta Gixhari “ofendohet” nga komentuesi

Prej disa ditësh aktorja shqiptare Olta Gixhari poston foto në profilin e saj në Instagram nga pushimet e saj ku ka treguar dhe linjat seksi me bikini. Aktorja së fundmi ka...

Vendosi rekord në Serinë A, futbollisti shqiptar i bashkohet zyrtarisht Lacios

Sport

Vendosi rekord në Serinë A, futbollisti shqiptar i bashkohet zyrtarisht Lacios

Tashmë është zyrtare, Anxhelo Ndreca do të jetë pjesë e Lacios në sezonin e ardhshme. Ka qenë klubi kryeqytetas që nëpërmjet një komunikate zyrtare, ka njoftuar transferimin e 17-vjeçarit shqiptar...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!