Artistët: Do ta mbrojmë fizikisht Teatrin Kombëtar

Tuesday, 09 July 2019 21:30

Aktori Robert Budina, një nga aktivistët më në zë të “Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit”, në një lidhje telefonike për emisionin “Tempora” në RTV Ora tha se Teatri Kombëtar do të mbrohet fizikisht, nga shembja.

Pjesë nga biseda në studio:

Sonila Meço: Si do ta mbroni teatrin Kombëtar?

Robert Budina: Fizikisht, do rrimë këtu do thërresim mbështetësit tanë. Të vijnë të na ndihmojnë sepse sigurisht 10 veta nuk mund të bëjëm dot gjë. Do vijnë intelektualët më të mirë që edhe kanë bërë deklarata publike, do jemi bashkë me 20, 30, 100 mijë mbështetës. Nëse i kanë 100 mijë policë le të vijnë ta shembin teatrin.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Këshilli në Shkodër, PD: Cirk i një qeverie të paligjshme, pushtet që s'ka për ta gëzuar!

Politikë

Këshilli në Shkodër, PD: Cirk i një qeverie të paligjshme, pushtet që s'ka për ta gëzuar!

Gazment Bardhi, Sekretari i Përgjithshëm i PD dha një deklaratë për mediat pas protestës që u zhvillua sot në Shkodër, ku qeveria konstituoi dhunshëm kundër vullnetit të shumicës së qytetarëve...

Rama mbush çantën me koncesione, shkel mbi shqiptarët

Politikë

Rama mbush çantën me koncesione, shkel mbi shqiptarët

Një karikaturë e Kosta Rakës,  cila tregon situatën ekonomike në vend, është bërë hit në rrjete sociale. Në këtë karikaturë, shihet kryeministri Edi Rama që në shpinë mban çantën e...

FOTOT/ Zhduken dy turiste në Alpet shqiptare, kush i shikon të njoftojë Policinë!

Aktualitet

FOTOT/ Zhduken dy turiste në Alpet shqiptare, kush i shikon të njoftojë Policinë!

Dy turiste janë zhdukur në Alpet shqiptare. Që prej datës 13 gusht nuk ka asnjë informacion në lidhje me një turiste gjermane dhe një polake. Shoqatat bjeshkatare të Kosovës dhe Shqipërisë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!