Goditet me thikë në bark në mes të skenës aktori i njohur që luan te ‘Tomb Raider’ (Video)

Saturday, 20 July 2019 21:59

Një aktor i njohur nga Hong Kongu u godit papritur me thikë në stomak, para kamerave dhe ndjekësve të audience të tronditur, pasi një person u ngjit në skenë në një ngjarje promovuese.

Aktori Simon Yam Tat-wah, 64 vjeç, i ili ka luajtur së bashku me aktoren Anglina Jolie në filmin ‘Tomb Raider’, po fliste në një vepripmtari në qytetin e Zhongshan, provincën Guangdong të shtunën në mëngjes, kur ndodhi incidenti i rëndë.

Aktori dhe producenti i filmit u filmua duke përshëndetur disa të ftuar në skenë dhe mund të shihet duke i dhënë një shtrëngim duarsh një njeriu i cili papritmas i fut një thikë në bark.

Videoja nga ngjarja tregon se sulmuesi vazhdon të godasë aktorin i cili përpiqet të shmangë sulmet e mëtejshme përpara se forcat e sigurisë të ndalonin sulmuesin.

Yam u dërgua në spital ku është jashtë rrezikut për jetën ndërsa autori u ndalua nga policia. Motivet e sulmit janë ende të paqarta.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Champions/ Napoli shemb kampionët, paqe në Dortmund-Barcelona

Sport

Champions/ Napoli shemb kampionët, paqe në Dortmund-Barcelona

Mbrëmje e çmendur në Champions League, me rezultate të jashtëzakonshme anembanë kontinentit. Napoli ka befasuar kampionët në fuqi të Europës, teksa në “San Paolo” kanë dominuar Liverpulin me rezultatin 2-0...

Ekzekutimi i Santiago Malkos, kush janë 4 personat e shpallur në kërkim

Aktualitet

Ekzekutimi i Santiago Malkos, kush janë 4 personat e shpallur në kërkim

Pas dëshmisë që i arrestuari i vetëm si dyshuar i përfshirë në vrasjen e Santiago Malkos ka dhënë para grupit hetimor, policia ka shpallur në kërkim të paktën 4 persona...

Kuriozitete

Fotografohet zebra e rrallë

Një zebër e rrallë e porsalindur është fotografuar në Rezervuarin “Maasai Mara Game” në Kenia. Kafsha me ngjyrë kafe dhe me pika të bardha vodhi vëmendjen e Antony Tira, i...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!