Festa e 15 vjetorit të LSI-së në FOTO/ Çfarë nuk u pa gjatë ceremonisë. Politikanët, diplomatët dhe VIP-at e pranishëm

Saturday, 07 September 2019 15:44

Lëvizja Socialiste për Integrim zhvilloi dje në mbrëmje një ceremoni me rastin e 15 vjetorit të themelimit të saj.

Pritja është organizuar në ambiente e një hoteli të njohur në Tiranë, ku janë ftuar politikanë, diplomat dhe përfaqësues të artit dhe mediave.
Ajo që ka rënë në sy ishte mungesa e aleatit të opozitës, kreut të PD, Lulzim Basha dhe të kreut të PS-së, Edi Rama.

Ndërkohë që socialistët në këtë ceremoni janë përfaqësuar nga Gramoz Ruçi, njëherësh kryetari i Parlamentit. Ndërsa, PD në këtë ceremoni u përfaqësua nga nënkryetari, Edmond Spaho dhe ish-deputetët, Albana Vokshi dhe Klevis Balliu.

Nga aleatet e opozitës ka rënë në sy prania e Fatmir Mediut, kreut të PR dhe Nard Ndokës së PDK-së.

Nga ana tjetër, aktivitetit të organizuar nga LSI iu bashkuan, ambasadori i Kosovës, Sylë Ukshini, ambasadori i Japonisë, Makoto Ito, ambasadorja e Francës, Christina Vasak, ambasadori i Kinës, Zhou Ding, ambasadori i Kuvajtit, Fayez Mishari Al-Jassim. Po ashtu të pranishëm ishin dhe përfaqësues dhe nga Ambasada Hungareze, Algjeriane, Izraeli, Bullgaria.

Ndërkohë që nuk munguan, Nunci Apostolik, Charles John Brown, Shefi i Seksionit Politik dhe Ekonomik në Ambasadën e USA, Alex MacFarlane.

Luan-Rama-LSIFesta e LSI 15vjetori kryemadhi pritja rogner-Ruci (2)Festa e LSI 15vjetori kryemadhi pritja rogner-Ruci (1)Festa e LSI 15vjetori kryemadhi pritja rogner-Ruci (24)Festa e LSI 15vjetori kryemadhi pritja rogner-Ruci (23)Festa e LSI 15vjetori kryemadhi pritja rogner-Ruci (22)Festa e LSI 15vjetori kryemadhi pritja rogner-Ruci (21)Festa e LSI 15vjetori kryemadhi pritja rogner-Ruci (20)Festa e LSI 15vjetori kryemadhi pritja rogner-Ruci (19)Festa e LSI 15vjetori kryemadhi pritja rogner-Ruci (18)Festa e LSI 15vjetori kryemadhi pritja rogner-Ruci (17)Festa e LSI 15vjetori kryemadhi pritja rogner-Ruci (16)Festa e LSI 15vjetori kryemadhi pritja rogner-Ruci (15)

Festa e LSI 15vjetori kryemadhi pritja rogner-Ruci (3)Festa e LSI 15vjetori kryemadhi pritja rogner-Ruci (4)Festa e LSI 15vjetori kryemadhi pritja rogner-Ruci (5)Festa e LSI 15vjetori kryemadhi pritja rogner-Ruci (6)Festa e LSI 15vjetori kryemadhi pritja rogner-Ruci (7)Festa e LSI 15vjetori kryemadhi pritja rogner-Ruci (8)Festa e LSI 15vjetori kryemadhi pritja rogner-Ruci (9)Festa e LSI 15vjetori kryemadhi pritja rogner-Ruci (10)Festa e LSI 15vjetori kryemadhi pritja rogner-Ruci (11)Festa e LSI 15vjetori kryemadhi pritja rogner-Ruci (12)Festa e LSI 15vjetori kryemadhi pritja rogner-Ruci (13)Festa e LSI 15vjetori kryemadhi pritja rogner-Ruci (14)Festa e LSI 15vjetori kryemadhi pritja rogner-Ruci (15)

kryemadhi-Ruci-15-vjet-LSIkryemadhi-Ruci-15-vjet-LSI1kryemadhi-Ruci-15-vjet-LSI11kryemadhi-Ruci-15-vjet-LSI111kryemadhi-15-vjetLSI

 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Tragjedi në Shkodër! Vdes në ring boksieri bullgar

Aktualitet

Tragjedi në Shkodër! Vdes në ring boksieri bullgar

Një ngjarje tragjike ka ndodhur në Shkodër gjatë turneut të boksit “Shkodra Boxing Night”, ku në përballjes mes durrsakut Ardit Murja dhe bullgarit Isus Velchkov, ky i fundit ka humbur...

Çahen muret dhe tavani, banesa e dëmtuar në Lezhë

Aktualitet

Çahen muret dhe tavani, banesa e dëmtuar në Lezhë

Një banesë në Shënkoll të Lezhës ka pësuar dëme nga termeti. Ndërkohë që emergjencat po mbledhin informacion pasi dyshohet të ketë dhe dëme të tjera në qarkun e Lezhës.

Nga 1851, historia e tërmeteve më shkatërrimtarë në Shqipëri, me qindra viktima

Aktualitet

Nga 1851, historia e tërmeteve më shkatërrimtarë në Shqipëri, me qindra viktima

Pjesa më e madhe e Shqipërisë qendrore u lëkund fuqishëm sot nga dhjetëra tërmete, ku njëri prej tyre i ishte me magnitudë 5.2. Megjithëse, Shqipëria është në një zonë sizmike...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!