Kryetarja e Bashkisë Shkodër, zj. Voltana Ademi ka inspektuar punimet në rrugën e varrezave në Beltojë, Njësia Administrative Berdicë. I…
660 milionë lekë u investuan nga qeveria një vit më parë për rikonstruksionin e Spitalit Universitar të Traumës. Këto punime…
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Shkodër, ku një person është hedhur nga kati i katërt…
Një minator është plagosur rëndë në minierën e Martaneshit në Bulqizë pas një aksidenti. Sipas të dhënave paraprake minatori ka…
Ish-shefi i Antidrogës në Fier, Dritan Zagani ka reaguar ndaj aktit të fundit të ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahirit. Vendimit…
Organizata për Bashkëpunim Ekonomik dhe Zhvillim ka publikuar raportin e fundit për konkurueshmërinë në Europën Juglindore në vitin 2018, duke…
Kokaina e kapur para pak ditësh në Spanjë, ku protagonistë ishin shqiptarë ka bërë një bujë të madhe mediatike. Kjo…
Shqipëria qëndron e 50-a në botë, sipas studimit më të fundit të Indeksit të Pasaportave, sa i përket aksesit të…
Një aksident rrugor është regjistruar paraditen e sotme në kryeqytet ku një mjet tip Smart ka përplasur një këmbësor. Ngjarja ka…
Policia e Kukësit ka bërë të mundur arrestimin e një shtetasi kosovar, i cili ishte shpallur më parë në kërkim…
Autoritetet austriake kanë thënë se një burrë 63 vjeç në Vjenë është i dyshuar për vrasjen e një gruaje të…
Saimir Tahiri , ish-ministri i akuzuar nga prokuroria italiane për lidhje me banda kriminale në fushën e narkotikëve, ka njoftuar…

Lajmet e fundit

SuperKupa/ Partizani-Kukësi, ja formacionet zyrtare

Sport

SuperKupa/ Partizani-Kukësi, ja formacionet zyrtare

Partizani dhe Kukësi do të pëballen midis tyre në finalen e Superkupës së Shqipërisë ditën e sotme, në stadiumin “Elbasan Arena”. Të dyja ekipet, vijnë me trajnerë të rinj nga...

Krim monstruoz, shqiptari ther me thikë ish-bashkëshorten dhe partnerin e saj në Gjermani

Aktualitet

Krim monstruoz, shqiptari ther me thikë ish-bashkëshorten dhe partnerin e saj në Gjermani

Një shtetas nga Kosova vrau me thikë kuzhine ish-gruan e tij dhe partnerin e saj. Krimi makabër ndodhi ditën e sotme në qytetin e Saurleandit. Viktimat humbën jetën si pasojë e...

Ish Prefekti-Prefektit/ Ja shkeljet që po bën. Ademi legjitime si kryebashkiake

Politikë

Ish Prefekti-Prefektit/ Ja shkeljet që po bën. Ademi legjitime si kryebashkiake

Shkodra vazhdon të jetë në qendër të situatës politike në vend. Pas dorëheqje së Valdrin Pjetrit si kandidat për kryebashkiak, sepse është i arrestuar, dënuar dhe dëbuar nga Italia, Edi...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!