Lorena Alia, vajza e talentuar dibrane, pasionet e maturantes ekselente...

Diel, 19 May 2019 19:07

Dibra kohët e fundit po bëhet vazhdimisht prodhuese e madhe e talenteve dhe të rinjve që kanë pasione dhe që i ndjekin ato. Fushat janë të ndryshme ku këto të rinj shkëlqejnë gjithmonë pa harruar vendin nga vijnë. Portali dibran DibraOn.com nje portal qe ka qenë pjesë e mbështetjes dhe promovimit të këtyre talenteve. Në lupën tonë nuk kishte si të kalonte Lorena Alia, një nxënëse në gjimnazin Said Najdeni Peshkopi ku ka pasion gazetarinë dhe televizionin.

Lori siç njihet nga të gjithë gjithmonë është prezente në çdo aktivitet , si në shkollë, në aktivitete kulturore, historike e sportive në rolin e prezantuteses. Ajo lindi nga një familje e thjeshtë dhe arsimdashëse duke qenë një fëmijë model dhe në shkollë gjithmonë nxënëse me nota të shkëlqyera.

Lorena që në klasën e 6-të u dallua nga mësuesit për fjalorin e pasur duke u bërë pjesë e organizimeve të shkollës, më pas në ansamblin e qytetit dhe së fundi angazhohet si modetatore dhe spikere lajmesh në një portal lokal në Dibër duke u bërë dalëngadalë një fytyrë e njohur për publikun dibran.

Për DibraOn ajo tregon se:- tani jam maturante, e apasionuar pas librave dhe me rezultate te mira ne shkolle, dhe këtë vit jam pjesë e maturantëve ekselentë.  I kushtoj shume kohe shkolles por dhe punes dhe aktiviteteteve sepse kur prezantoj dicka me duket sikur gjendem fiks aty ku duhet te jem dmth ndihem vetvetja
Vajza të talentuara si Lorena i duhet vendit tonë për tu kthyer një shembull të mirë për të rinjtë dhe brezet që vijnë më pas. Samet Zagradi

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

VIDEO/ Film 'horror': 3 km mes frikës e gjakut, pronari i lokalit mbi makinën në ecje të turistëve spanjollë

Aktualitet

VIDEO/ Film 'horror': 3 km mes frikës e gjakut, pronari i lokalit mbi makinën në ecje të turistëve spanjollë

Dalin pamjet e tmerrshme të sulmit ndaj turistëve spanjollë në Porto Palermo nga pronari i një lokali, Mihal Kokëdhima. Pamjet nuk kanë nevojë për koment. Dje, Policia e Sarandës i ka...

Interi në hall, për Ikardin mbetet vetëm Napoli ose… Juventusi!

Sport

Interi në hall, për Ikardin mbetet vetëm Napoli ose… Juventusi!

Rinovimi i Edin Xhekos me Romën ishte një goditje për Interin, pasi komplikon shumë planet e zikaltërve në merkato. Interi shpresonte shumë që të mbërrinte te boshnjaku duke futur në...

Merr fund i nxehti afrikan, bëhuni gati për reshje shiu

Aktualitet

Merr fund i nxehti afrikan, bëhuni gati për reshje shiu

Pas të nxehtit afrikan, moti në Europë do pësojë disa ndryshime të mëdha. sipas metereologut të Accuweather, Tyler Roys, shtatori do të sjellë reshje shiu në Ballkan. Sistemet e motit të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!