Thyhet tersi, Eugent Bushpepa ne finalen e Eurovizionit

Tuesday, 08 May 2018 23:15

Pas tre vjetësh Eugent Bushpepa ka mundur të kualifikohet për në finalet e madhe të 12 majit në Lisbonë. Këngëtari shqiptar këndoi i treti në natën e parë gjysmëfinale dhe pas votimit, ku u kënduan 19 këngë, “Mall” i Pushpepës mundi t’ia dalë mbanë, duke arritur që të kualifokohet për në natën finale. Kjo ëshët një “Fitore” për ne, pasi kemi tre jetë që nuk arrijmë dot në finale, që pas Elhaida Danit. Shpresojmë që në finale e 12 majit Eugent Pushpepa të pozicionohet sa më lart.

Bushpepa është i pari këngëtar mashkull që arrin të futet në natën finale dhe me këtë finalist të ri, arrin në tetë numri i finaleve të Shqipërisë në 15 pjesëmarrje./55news,al/

Modifikuar më E mërkurë, 09 May 2018 08:49

Video

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Dervishi: Presidenti e ka ruajtur procesin e krijimit të Gjykatës Kushtetuese

Politikë

Dervishi: Presidenti e ka ruajtur procesin e krijimit të Gjykatës Kushtetuese

Këshilltari Ligjor i Presidentit, Bledar Dervishi i ftuar në emisionin “360 Gradë” në RTV Ora u shpreh Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka ruajtur procesin e krijimit të Gjykatës Kushtetuese...

BE vihet në resht pas SHBA-së për vendosjen e sanksioneve ndaj Turqisë

Globi

BE vihet në resht pas SHBA-së për vendosjen e sanksioneve ndaj Turqisë

Bashkimi Evropian sot prezantoi sistemin për vendosje të sanksioneve të Turqisë për shkak të shpimit të paautoziruar në Detin Mesdhe në afërsi të Qipros. Asnjë kompani turke deri më tani nuk...

Hong Kong, plagoset rëndë protestuesi

Globi

Hong Kong, plagoset rëndë protestuesi

Në Hong Kong, një protestues u plagos rëndë me armë zjarri të hënën nga një polic, ngjarje që shënon një përshkallëzim dramatik të demonstratave pro-demokracisë. Pamjet video tregojnë një polic duke...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!