×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 46

Varri i Vaso Pashës lihet në gjendje të mjerueshme, APEL për riparim të menjëhershëm

Diel, 08 Prill 2018 17:33
Varri i Vaso Pashës Varri i Vaso Pashës

Varri i Pashko Vasës i njohur gjithashtu si Vaso Pashë Shkodrani ka nevojë për riparim të menjëhershëm.

Lajmin e bën me dije Drejtori i organizatës “Zëri Ndërkombëtar i Arnautëve për Kulturë dhe Art” Dr. Abdelkerim ARNAUTI, i cili kërkon ndihmë nga gjithë shqiptarët e Ballkanit e kudo në disporë me qëllim mbrojtjes e trashëgimisë e përgjegjësisë së përbashkët siç shkruan ai.

APELI i drejtorit të “Zëri Ndërkombëtar i Arnautëve për Kulturë dhe Art”

Të dashur vëllezër e motra

Kohët e fundit unë dhe vëllai Zafer Cakirtas vizituan varrin e Vasko Pashe Shkodrani dhe varrezat e familjes së tij në Liban.

Ato janë në gjendje shumë të keqe dhe kanë nevojë për riparim të menjëhershëm.

Ne jemi në procesin e rinovimit të saj .. Ajo është pjesë e trashëgimisë sonë dhe përgjegjësisë së përbashkët!

Ne kërkojmë mbështetje nga të gjithë shqiptarët në Ballkan dhe në diasporë.

Me respekt:

Drejtori i organizatës “Zëri Ndërkombëtar i Arnautëve për Kulturë dhe Art”

Dr. Abdelkerim ARNAUTI

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Modric jashtë listës për "Topin e Artë" 2019, njihuni me surprizat e garës për trofetë individual

Sport

Modric jashtë listës për "Topin e Artë" 2019, njihuni me surprizat e garës për trofetë individual

Revista franceze "France Football" ka zbuluar 30 lojtarët finalistë që do të garojnë për çmimin më të rëndësishëm individual "Topi i Artë" për vitin 2019. Befasia vjen nga fituesi në...

E konfirmuar/ Alvin Berisha është ende në kampin Al-Hol

Aktualitet

E konfirmuar/ Alvin Berisha është ende në kampin Al-Hol

Gazetari i emisionit satiriko-investigativ ‘Le Iene’, Taulant Kopliku i cili ishte në kampin Al-Hol në Siri ku edhe u publikua historia e Alvin Berishës, tha se vendi atje ishte një...

Forcimi i euros. Ekspertët tregojnë shkaqet, humbësit dhe fituesit

Ekonomi

Forcimi i euros. Ekspertët tregojnë shkaqet, humbësit dhe fituesit

Përfundimi i sezonit turistik dhe pagesat për dividentin nga kompanitë e mëdha, pas uljes së kësaj takse në 8%, kanë dhënë efektet e pritshme në tregun e këmbimit. Këta dy faktorë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!