Aksioni/ Fermeri shqiptar kapet me mbi 1 kg drogë e mijëra euro në shtëpi

E Enjte, 09 May 2019 19:04

Një hetim që synonte zbulimin e një grupi të madh të trafikut të drogës çoi në arrestimin e dy personave dhe sekuestrimin e mbi 1 kg e gjysmë drogë të llojeve të ndryshme.

Më konkretisht janë sekuestruar 720 gram kokainë, 770 gram hashash dhe 230 gram marijuanë.

Në pranga përfundoi një 57 vjeçar shqiptar me iniciale S.M banues në Faenza, punëtor në bujqësi. Pjesa më e madhe e drogës u gjet gjatë një kontrolli brenda shtëpisë së tij.

Gjatë aksionit u sekuestruan edhe 5 mijë euro cash, të konsideruara të ardhura nga shitja e lëndëve narkotike. 57-vjeçari u dërgua në burgun e Ravenës.

Arrestimi erdhi pas një operacioni tjetër kundër drogës i kryer nga policia në Forli ku u arrestua një 43 vjeçar italian. Ai u kap me 70 gram kokainë dhe rreth 1 mijë euro.

Shqiptari jeton prej vitesh në zonë me gruan dhe fëmijët e rritur.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

SuperKupa/ Partizani-Kukësi, ja formacionet zyrtare

Sport

SuperKupa/ Partizani-Kukësi, ja formacionet zyrtare

Partizani dhe Kukësi do të pëballen midis tyre në finalen e Superkupës së Shqipërisë ditën e sotme, në stadiumin “Elbasan Arena”. Të dyja ekipet, vijnë me trajnerë të rinj nga...

Krim monstruoz, shqiptari ther me thikë ish-bashkëshorten dhe partnerin e saj në Gjermani

Aktualitet

Krim monstruoz, shqiptari ther me thikë ish-bashkëshorten dhe partnerin e saj në Gjermani

Një shtetas nga Kosova vrau me thikë kuzhine ish-gruan e tij dhe partnerin e saj. Krimi makabër ndodhi ditën e sotme në qytetin e Saurleandit. Viktimat humbën jetën si pasojë e...

Ish Prefekti-Prefektit/ Ja shkeljet që po bën. Ademi legjitime si kryebashkiake

Politikë

Ish Prefekti-Prefektit/ Ja shkeljet që po bën. Ademi legjitime si kryebashkiake

Shkodra vazhdon të jetë në qendër të situatës politike në vend. Pas dorëheqje së Valdrin Pjetrit si kandidat për kryebashkiak, sepse është i arrestuar, dënuar dhe dëbuar nga Italia, Edi...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!