Shkon në dy numri i të vdekurve nga përplasja me armë në Prishtinë

E Enjte, 05 September 2019 20:03

Të shtënat me armë tronditën qytetin e Prishtinës rreth orës 16:00 minuta të ditës së sotme.

Ngjarja u shënua në lagjen e Spitalit në Prishtinë. Policia konfirmoi se katër persona kanë mbetur të plagosur nga të shtënat në rrugën "Muharrem Fejza" dhe janë dërguar në spital për trajtim mjeksor.

Pak minuta më vonë nga spitali u konfirmua vdekja e njërit prej tyre, ndërsa në orët e mbrëmjes bilanci i viktimave shkoi në dy.

Aktualisht dy të plagosurit e tjerë nga ngjarja po mbahen në trajtimin mjekësor.

Policia e Kosovës raportohet se ka shoqëruar dy persona të dyshuar si autorë të ngjarjes së rëndë që tronditi kryeqytetin.

Policia nuk ka bërë të ditur zyrtarisht motivet e rastit, por sipas dëshmitarëve në konfliktin e armatosur janë përfshirë familjet Mehmeti dhe Rafuna, për shkak të kontestit pronësor.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Champions/ Napoli shemb kampionët, paqe në Dortmund-Barcelona

Sport

Champions/ Napoli shemb kampionët, paqe në Dortmund-Barcelona

Mbrëmje e çmendur në Champions League, me rezultate të jashtëzakonshme anembanë kontinentit. Napoli ka befasuar kampionët në fuqi të Europës, teksa në “San Paolo” kanë dominuar Liverpulin me rezultatin 2-0...

Ekzekutimi i Santiago Malkos, kush janë 4 personat e shpallur në kërkim

Aktualitet

Ekzekutimi i Santiago Malkos, kush janë 4 personat e shpallur në kërkim

Pas dëshmisë që i arrestuari i vetëm si dyshuar i përfshirë në vrasjen e Santiago Malkos ka dhënë para grupit hetimor, policia ka shpallur në kërkim të paktën 4 persona...

Kuriozitete

Fotografohet zebra e rrallë

Një zebër e rrallë e porsalindur është fotografuar në Rezervuarin “Maasai Mara Game” në Kenia. Kafsha me ngjyrë kafe dhe me pika të bardha vodhi vëmendjen e Antony Tira, i...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!