Pas sjelljes skandaloze të Ambasadorit të OSBE në Tiranë i cili në mënyrë shumë vulgare u nxori gishtin e mesit…
Nga Albana Vokshi Disa muaj më parë Partia Demorkatike publikoi dokumenta zyrtarë për të treguar se Erion Veliaj, në shkelje…
Saturn i ka zënë vendin Jupiterit si planeti me më shumë hëna, sipas studiuesve amerikanë. Një ekip zbuloi 20 hëna…
Gjigandi i automobilizmit sjell gazetarë dhe bloggerë ndërkombëtarë në një udhëtimnë “Rrugën e Mbretit” I hedhur në treg gjatë vitit…
Ish-deputeti i PD-së Ervin Salianji ka dëshmuar sot në Gjykatë për dosjen ‘Babale’, ku ka akuzuar prokurorinë se nuk po…
Presidenti Ilir Meta ka hedhur edhe njëherë tjetër ftesën për kandidatët, që kërkojnë të konkurojnë për vendin e mbetur bosh në…
Pas skandalit ku dolën të dhënat e miliona përdoruesve, Facebook ka marrë masat që të mos ndodhë më një gjë…
Qindra miliona numra telefoni të lidhur me llogaritë në Facebook u lanë të ekspozuar në një server të pambrojtur, në…
Vendimi për hapjen ose jo të bisedimeve të pranimit të Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë me Bashkimin Europian merret në…
Kërkesa e Prokurorisë për 12 vite burg për ish-ministrin Saimir Tahiri është qesharak, e rëndë dhe tregon se sa shumë…
Mund të thuash me bindje të plotë se njerëzit e famshëm nuk kanë se ku t’i çojnë paratë e tyre…
“Volkswagen” e revolucionarizoi industrinë e automobilave me shpikjen e modelit ”Beetle”, i prezantuar zyrtarisht në vitin 1938. Kompania gjermane po…

Lajmet e fundit

Kemi listat tona/ ‘BE presion Ramës, do të të nxjerrim njerëzit e inkriminuar’

Politikë

Kemi listat tona/ ‘BE presion Ramës, do të të nxjerrim njerëzit e inkriminuar’

Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi tha në emisionin “Aktualitet” në Fax News se Edi Rama është mbështetur nga disa përfaqësues ndërkombëtar por që sipas tij, ata do të ndërrohen një...

Nuk e morën në ekskursion 12 vite më parë, shqiptari padit shkollën për 400 mijë euro

Bota Shqiptare

Nuk e morën në ekskursion 12 vite më parë, shqiptari padit shkollën për 400 mijë euro

12 vite më parë, shqiptari Endri Begaj ishte student në një shkollë në Itali, në Areco. Ai nuk u mor në një ekskursion që shkolla organizonte për në Amsterdam, me...

Angli/ Gjendet një kamion i dytë me njerëz, janë gjallë

Aktualitet

Angli/ Gjendet një kamion i dytë me njerëz, janë gjallë

Policia në Kent, në Anglinë juglindore, gjeti nëntë persona të gjallë në pjesën e pasme të një kamioni në autostradën M20 të Mërkurën, bën me dije Sky News. “Nëntë njerëz tani...

Sondazh

Nothing found!