Fama e Rolling Stones, muzika e të cilëve për dekada ka patur përmasa globale në Tokë, tani shtrihet edhe më…
Jemi mësuar të marrim armë luftarake prej tij, por që prej ditës së sotme, prodhuesi i njohur i Kallashnikovit në…
Asistenti i “Apple”, “Siri”, dëgjon bisedat, sipas “The Guardian” që ka marrë informacione nga një punonjës i një kompanie që…
Ish kryeministri Berisha ka denoncuar në faqen e tij në facebok sjelljen e zyrtarëve të Rilindjes të cilët sipas mesazhit…
Është një nga aplikacionet më të njohura të mediave sociale në botë, por duket se Instagram ra këtë pasdite. Sipas…
Gjiganti amerikan i teknologjisë “Google” do t’u ofrojë përdoruesve një mundësi të re për të fshirë automatikisht të dhënat për…
Mundësi financimi deri në 90 % të vlerës së mjetit me normat më të mira në treg Tiranë - Auto…
Kriza e krijuar pas anulimit të datës së zgjedhjeve më 30 qershor ka krijuar tashmë ngërçin politik në vend por…
Ermal Mulosmani 9 Qershor 2019 16:09   Presidenti i Republikës. Zoti Ilir Meta, vendosi ditën e djeshme të anulojë Dekretin e…
Përpjekjet e shefit ekzekutiv të Facebook, Mark Zuckerberg, për të rritur sigurinë dhe për të eleminuar nga rrjeti social postime…
anë mbyllur kutitë e votimin në shumicën e vendeve anëtare të Bashkimit Europian. Në shumicën prej tyre, blloku i djathtë…
Facebook ka publikuar raportin e fundit, i cili detajon sa postime dhe llogari ka kontrolluar që nga mesi i tetorit…

Lajmet e fundit

Ushtarët francezë nuk i ndajnë sytë nga Melania, rrezaton me 650 dollarë fustan

Show-biz

Ushtarët francezë nuk i ndajnë sytë nga Melania, rrezaton me 650 dollarë fustan

Dy ushtarë francezë nuk mund të ndanin sytë nga Melania kur ajo mbërriti për samitin e tre ditor të G7 në Francë. Zonja e Parë dukej mahnitëse ndërsa u nis nga...

Kulturë

Buzëqeshje nga Shqipëria/ Potencialet turistike të Kukësit gjithnjë e më të kërkuara

 Kukësi po merr gjithnjë e më tepër vëmendjen e turistëve që po shfrytëzojnë potencialet e kësaj zone. Kryeministri Edi Rama solli në vëmendje atraksionet turistike të qarkut të Kukësit, ndërsa...

Vrasja e 26 vjeçarit Çelaj, zabardhet dëshmia e dy punëtorëve, çfarë ndodhi në vilë....

Aktualitet

Vrasja e 26 vjeçarit Çelaj, zabardhet dëshmia e dy punëtorëve, çfarë ndodhi në vilë....

Dy prej punëtorëve në vilën e familjes Kusi ku u vra tre ditë më parë 26 vjeçarit Indrit Çelaj kanë zbardhur detaje se si një vrimë për shkarkimin e tubit...

Sondazh

Nothing found!