Qëllohet me armë këngëtarja pakistaneze 6-muajshe shtatzënë

E Enjte, 12 Prill 2018 18:30

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Pakistan, ku një vajzë 26-vjeçare e cila ishte shtatzanë është qëlluar për vdekje nga një burrë i armatosur.

Samina Samoon, 24-vjeçare e njohur gjithashtu edhe si Samina Sindhu u qëllua gjatë një performance në një ceremoni në jug të provincës Sindh.

Televizioni ‘Geo’ në Pakistan ka raportuar se dikush i ka kërkuar që të kërcejë në vend që të këndojë ndërkohë që I hidhte para.

Një burrë i dehur pas tij, ka nxjerrë armën dhe e ka qëlluar pasi vajza ka vazhduar të këndojë.

E reja është dërguar menjëherë në spital por nuk ka mundur që t’ i shpëtojë plagëve të marra.

Burri i saj është shprehur për “ The Hindustan Times” se ajo ishte 6 muajshe shtatzënë.

Ai ka kërkuar që agresori të dënohet për dy krime, për vrasjen e gruas dhe të fëmijës. 

Modifikuar më E Enjte, 12 Prill 2018 18:44

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Tragjedi në Shkodër! Vdes në ring boksieri bullgar

Aktualitet

Tragjedi në Shkodër! Vdes në ring boksieri bullgar

Një ngjarje tragjike ka ndodhur në Shkodër gjatë turneut të boksit “Shkodra Boxing Night”, ku në përballjes mes durrsakut Ardit Murja dhe bullgarit Isus Velchkov, ky i fundit ka humbur...

Çahen muret dhe tavani, banesa e dëmtuar në Lezhë

Aktualitet

Çahen muret dhe tavani, banesa e dëmtuar në Lezhë

Një banesë në Shënkoll të Lezhës ka pësuar dëme nga termeti. Ndërkohë që emergjencat po mbledhin informacion pasi dyshohet të ketë dhe dëme të tjera në qarkun e Lezhës.

Nga 1851, historia e tërmeteve më shkatërrimtarë në Shqipëri, me qindra viktima

Aktualitet

Nga 1851, historia e tërmeteve më shkatërrimtarë në Shqipëri, me qindra viktima

Pjesa më e madhe e Shqipërisë qendrore u lëkund fuqishëm sot nga dhjetëra tërmete, ku njëri prej tyre i ishte me magnitudë 5.2. Megjithëse, Shqipëria është në një zonë sizmike...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!