Finalisti i 'Britania’s Got Talent', Henry Hall vdes në moshën 86 vjeçare

Premte, 10 May 2019 13:30

Finalisti i ‘Britain's Got Talent’ (Talentet e Britanisë), Henry Hall, ka vdekur në moshën 86-vjeçare, dy vjet pasi mahniti  kombin me duetin e një kënge të njohur, shkruan sot The Sun.

Henry u shfaq në emisionin e talenteve së bashku me shokun e tij Malcolm Sykes, dhe së bashku përfunduan duke marrë vendin e pestë në emision.

Hall vdiq më 28 prill në Doncaster. Vdiq në mënyrë paqësore në shtëpi, ashtu siç dëshironte, me familjen e tij. Ai jetoi një jetë të jashtëzakonshme dhe ishte i njohur për shumë njerëz si H nga Motorcycles Cusworth dhe më në fund gjysma e pjesmarrësve nga ‘Britania’s Got Talent’.

Njerëzve që shkuan në varrim iu kërkua të mos mbajnë zi në funeralin e tij, i cili ka një kod të veshjes "të lehta dhe të ndritshme", me shërbimin që do të mbahet më 20 maj në ‘Rose Hill Crematorium’ në Doncaster./

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

SuperKupa/ Partizani-Kukësi, ja formacionet zyrtare

Sport

SuperKupa/ Partizani-Kukësi, ja formacionet zyrtare

Partizani dhe Kukësi do të pëballen midis tyre në finalen e Superkupës së Shqipërisë ditën e sotme, në stadiumin “Elbasan Arena”. Të dyja ekipet, vijnë me trajnerë të rinj nga...

Krim monstruoz, shqiptari ther me thikë ish-bashkëshorten dhe partnerin e saj në Gjermani

Aktualitet

Krim monstruoz, shqiptari ther me thikë ish-bashkëshorten dhe partnerin e saj në Gjermani

Një shtetas nga Kosova vrau me thikë kuzhine ish-gruan e tij dhe partnerin e saj. Krimi makabër ndodhi ditën e sotme në qytetin e Saurleandit. Viktimat humbën jetën si pasojë e...

Ish Prefekti-Prefektit/ Ja shkeljet që po bën. Ademi legjitime si kryebashkiake

Politikë

Ish Prefekti-Prefektit/ Ja shkeljet që po bën. Ademi legjitime si kryebashkiake

Shkodra vazhdon të jetë në qendër të situatës politike në vend. Pas dorëheqje së Valdrin Pjetrit si kandidat për kryebashkiak, sepse është i arrestuar, dënuar dhe dëbuar nga Italia, Edi...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!