Në kërkim për trafik droge, ortaku i El Chapo-s arrestohet në Romë

Hënë, 23 September 2019 17:57

Policia italiane ka arrestuar në aeroportin e “Fiumicino” një prej krerëve të kartelit të Sinaloas. Tgcom shkruan se 43-vjeçari Ramon Cristobal Santoyo, njihet me nofkën “Doktor Wagner”, ortak i El Chapo-s.

Mësohet se ai ishte një prej organizatorëve të trakut të drogës nga Meksika drejt SHBA-ve, ndërsa ndaj tij rëndojnë akuzat për trak të drogës dhe pastrimit të parave.

Po ashtu raportohet se për të ishte lëshuar një urdhër ndërkombëtar arresti që prej vitit 2016.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

VOA/ Presidenti serb shtrohet në spital me probleme shëndetësore

Aktualitet

VOA/ Presidenti serb shtrohet në spital me probleme shëndetësore

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, është shtruar të premten mbrëma në spital për shkak të problemeve me zemrën. Në një njoftim të zyrës së tij, thuhet se ai u shtrua në...

Kroaci, alarm i kuq për shkak të motit të keq

Aktualitet

Kroaci, alarm i kuq për shkak të motit të keq

Në disa rajone të Kroacisë është aktivizuar alarmi i kuq për shkak të kushteve të këqija atmosferike. Si pasojë e reshjeve të rrëmbyeshme alarmi është aktivizuar për rajonet e Rijekës dhe...

Sanduiçet më të veçanta në botë kushtojnë 185 dollarë copa dhe ka një arsye për këtë

Kuriozitete

Sanduiçet më të veçanta në botë kushtojnë 185 dollarë copa dhe ka një arsye për këtë

Ky restorant vizitohet nga disa nga personat më të famshëm në botë, siç janë David Beckham, Ed Sheeran, Jack Dorsey, Guy Ritchie etj. Ajo që e bën të veçantë këtë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!