Presidenti Donald Trump ka pezulluar planet për t’i vënë tarifa Meksikës, duke thënë se autoritetet meksikane janë zotuar të marrin…
Një 45-vjeçar rom u gjet i vdekur mëngjesin e sotëm në burgun e Patras. Mediat greke shkruajnë se rrethanat e…
Përkeqësimi i gjendjes humanitare në Venezuelë ka nxitur largimin nga vendi të mbi katër milionë qytetarëve. Sipas agjencive të Kombeve…
Kryeministrja britanike Theresa May, pritet që sot të dorëhiqet formalisht nga drejtimi i Partisë Konservatore duke hapur zyrtarisht garën për…
Gjermania ka reaguar në lidhje me kërkesën e Greqisë për ta dëmshpërblyer në lidhje me krimet e kryera në Luftën…
Në Berlin është dëmtuar çatia e një ndërtese dhe një makinë është kthyer përmbys si pasojë e  tornados, i cili…
Presidenti Donald Trump tha se Shtetet e Bashkuara janë të angazhuara për një "marrëveshje fenomenale tregtare" me Britaninë ndërsa Londra…
Departamenti amerikan i Thesarit i ka forcuar kufizimet për udhëtimin në Kubë, si hakmarrje ndaj “rolit destabilizues” të këtij vendi…
Presidenti i SHBA, Donald Trump, bashkë me Mbretëreshën do të përkujtojnë sot në Portsmouth, 75-vjetorin e zbarkimit të aleatëve në…
Donald Trump beson se Britania e Madhe mund të arrijë një marrëveshje të rëndësishme tregtare me Shtetet e Bashkuara pas…
4 persona humbën jetën dhe një mbeti i plagosur si pasojë e një sulmi me armë zjarri në disa zona…

Lajmet e fundit

Vdekja e shkencëtares në Greqi, autori i dyshuar djali i një prifti, viktima u përplas me makinë më pas u përdhunua dhe u vra

Aktualitet

Vdekja e shkencëtares në Greqi, autori i dyshuar djali i një prifti, viktima u përplas me makinë më pas u përdhunua dhe u vra

Zhdukja dhe më pas vrasja e shkencëtares amerikane Suzanne Eaton në Kretë zuri titujt e mediave greke dhe jo vetëm. Misteri që mbuloi zhdukjen e 59-vjeçares pasoi me lajmin për...

Aksidenti në Elbasan/ Të plagosurit rëndë, me urgjencë drejt Tiranës

Kronikë

Aksidenti në Elbasan/ Të plagosurit rëndë, me urgjencë drejt Tiranës

Dy të plagosurit e aksidentit në Paper të Elbasanit, që mbetën të bllokuar në mjet, janë transportuar drejt spitalit të Traumës në kryeqytet, për ndihmë mjekësore të specializuar. Burime policore thanë...

Kriza, reagon PLL, Shpëtim Axhami: S’ka rëndësi data e zgjedhjeve, por standardet dhe pa Ramën kryeministër

Politikë

Kriza, reagon PLL, Shpëtim Axhami: S’ka rëndësi data e zgjedhjeve, por standardet dhe pa Ramën kryeministër

Partia Lëvizja e Legalitetit përmes një deklarate sot komenton zhvillimet politike në vend si dhe ndalet tek kriza që ka mbërthyer vendin. Në deklaratën shpërndarë për mediat kreu i PLL...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!