Kjo është dasma më e pazakonshme e parë ndonjëherë

E mërkurë, 14 November 2018 18:10

Shumica e nuseve do ta përtypnin dot idenë e shfaqjes së një tjetër vajze me fustan të bardhë në ditën e tyre të madhe.
Por për Emma Sparre-Newman, shfaqja e dikujt tjetër me fustan të bardhë e bëri dasmën e saj akoma më të veçantë.

Veçanërisht pasi ai që e kishte veshur ishte pikërisht bashkëshorti i saj, Ian Newman. 53-vjeçari ka pothuajse dy vite që vishet ekskluzivisht me veshje për femra, kështu që ajo e dinte që kjo ditë nuk mund të bënte përjashtim.

Dhe, kur shkuan për ta zgjedhur, ata ranë në dashuri me të njëjtin model fustani. Kështu, në dasmën e tyre në Las Vegas më 21 shtator, ata i thanë zotimet e tyre të kombinuar me njëri-tjetrin nga koka te këmbët

Emma dhe Ian u takuan në Festivalin e Pemës Larmer në Tollard Royal në Dorset në vitin 2014. Në vitin 2016 ata zbuluan që ishin të dy single dhe vendosën të dilnin.

Më vonë, ajo mësoi se Ian kishte një “altero ego” që quhej Diane. Në fillim u habit, por pastaj i tha: “Çkemi Diane, gëzohem që të njoh!”

Pas dy vjetësh së bashku, çifti filloi të planifikonte një udhëtim në Las Vegas dhe vendosën të martoheshin përderisa ishin atje.

 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Konservatorët sigurojnë edhe një mandat në Poloni

Globi

Konservatorët sigurojnë edhe një mandat në Poloni

Partia konservatore në pushtet, Ligji dhe Drejtësia, është fituese e shumicës në zgjedhjet parlamentare të së dielës në Poloni, duke siguruar kësisoj edhe një mandat katërvjeçar për të vazhduar reformat...

Dënohen me burgim 9 udhëheqës të Katalonjës

Globi

Dënohen me burgim 9 udhëheqës të Katalonjës

Gjykata e Lartë spanjolle i dënoi me nga 9 deri në 13 vjet heqje lirie 9 udhëheqës rë Katalonjës për rolin e tyre në përpjekjet për pavarësinë e rajonit në...

Kosovë: Autoritetet po hetojnë shkaqet e ndërprerjes së verifikimit të votave nga Serbia

Bota Shqiptare

Kosovë: Autoritetet po hetojnë shkaqet e ndërprerjes së verifikimit të votave nga Serbia

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, u bëri thirrje të hënën institucioneve të sigurisë që të hetojnë dhe të zbardhin dyshimet për, siç thuhet, helmimin e personelit të Komisionit Qendror të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!