Zogu ia fut me kokë autobusit, përfundon tek veterineri

Premte, 20 September 2019 21:50

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Kretë. Një zog i llojit 'shkabë' u përplas me një autobus në austradën Chania-Rethymnon.

Zogu pësoi lëndime dhe zjarrfikësit që mbërritën në vendngjarje u kujdesën për të, raportojnë mediat greke.

Zjarrfikësit morën zogun e dëmtuar dhe të frikësuar dhe e transportuan në repartin e zjarrfikësve derisa mbërriti një mjek veteriner.

Fatmirësisht, pasagjerët e autobusit nuk pësuan lëndime. Shkaba ushqehet zakonisht me kërma dhe është lloji i zogut që është në rrezik zhdukje në të gjithë botën.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Policia e alarmuar: Në Tiranë, po i ngasin makinat si në pistë avioni

Aktualitet

Policia e alarmuar: Në Tiranë, po i ngasin makinat si në pistë avioni

Policia Rrugore njoftoi se po vijon aksionin në të gjitha rrugët urbane dhe interurbane të kryeqyteti, e shqetësuar nga numri i madh i drejtuesve të makinave që ecin me shpejtësi...

FOTOT/Zjarr në katin e pestë të një pallati në Shkozë, shpëton familja me 3 fëmijë

Aktualitet

FOTOT/Zjarr në katin e pestë të një pallati në Shkozë, shpëton familja me 3 fëmijë

Një zjarr ka përfshirë një apartament në katin e pestë të një pallati në Shkozë, tek banesat sociale. Në apartamenten banonte një familje me tre fëmijë, që fatmirësisht kanë arritur...

Ministri gjerman paralajmëron: Garë e re armatimi në botë, një llogaritje e gabuar shkakton katastrofë

Globi

Ministri gjerman paralajmëron: Garë e re armatimi në botë, një llogaritje e gabuar shkakton katastrofë

Ministri i Jashtëm i Gjermanisë, Heiko Maas, paralajmëroi të premten për një garë të re të armëve në botë dhe bëri thirrje për rritjen e bashkëpunimit ndërkombëtar për të zvogëluar...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!