Gangsterët e rilindjes dhe kryeprokurori i ri

E mërkurë, 12 June 2019 17:50

Nga Këshilli i Lartë i Prokurorisë i Gent Ibrahimit, shërbëtorit të Ramës, dalin lajme të reja. Sipas tyre brenda muajit qershor do të përcaktohet emri i prokurorit të ri të përgjithshëm si dhe do të përzgjidhen anëtarët e Strukturës së posaçme antikorrupsion. Gjithashtu bëhet me dije se brenda datës 16 qershor  Këshilli i Lartë i Prokurorisë do të ketë gati listën e renditur të katër emrave që garojnë për Prokuror të  Përgjithshëm.

Kujtojmë se vetëm para pak ditësh Tao Balla na tha se brenda 30 qershorit Rilindja do të bëjë gati Gjykatën Kushtetuese. Pse ky turravrap i tillë i rilindësve?!

Çcfarë po ndodh me gangstërët e Rilindjes dhe dhunimin sistematik që ata i bëjnë reformës në drejtësi, që është kthyer në një luftë klasash të paprinciptë të shekullit 21. Pse e kanë nisur këtë luftë kaq të madhe?!

Kjo luftë nuk të vret por dëmoton integritetin, profesionalizmin dhe për fat të keq janë mbledhur disa ekspertë ndërkombëtarë në nivel peshkatarësh.

Ky është  një turravrap i rilindjes për të rrëmbyer gjithçka. Reforma në drejtësi  është katandisur që KLP e Ibrahimit do të zgjedhë SPAK-un e Ramës dhe kryeprokurorin po të Ramës.

Është e turpshme që në shekullin e 21 përdoren mekanizma të tillë të neveritshëm, me mbështetje të kanaleve të caktuara diplomatike për të sanksionuar pushtetin e një njeriu.

Në mes të Evropës po sanksionohet një diktaturë po aq e egër sa e mëparshmja por në ndryshim nga ajo klasikja diktatori vesh kollare me topa, atlete adidas dhe Kushtetutën e ka leckë për të pastruar kokainën nga hundët.

Modifikuar më E mërkurë, 12 June 2019 20:12

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Aksident me pasojë vdekjen në malësinë e Krujës

Aktualitet

Aksident me pasojë vdekjen në malësinë e Krujës

Një aksident i rëndë ka ndodhur gjatë ditës së sotme në Malësinë e Krujës.. Një person ka humbur jetën dhe dy të tjerë u plagosën si pasojë e ketij aksidenti  Sipas informacioneve...

Christine Lagarde merr mbështetjen e PE-së për të drejtuar Bankën Qendrore Evropiane

Globi

Christine Lagarde merr mbështetjen e PE-së për të drejtuar Bankën Qendrore Evropiane

Parlamenti Evropian mbështeti emërimin e Christine Lagarde si presidente e ardhshme e Bankës Qendrore Evropiane. Ky votim i hap rrugën asaj që të bëhet gruaja e parë që mban këtë...

Shahini gjen shkakun te lindshmëria, jo emigrimi masiv për uljen e numrit të nxënësve

Aktualitet

Shahini gjen shkakun te lindshmëria, jo emigrimi masiv për uljen e numrit të nxënësve

Ministria e Arsimit, Besa Shahini përgënjeshtroi shifrat e opozitës për uljen e madhe të numrit të nxënësve në shkollat shqiptare. Sipas ministrisë së Arsimit numri i nxënësve në rënie ndodh...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!