Lleshaj dhe Rilindja që sillet si bande çetnikësh

Hënë, 17 June 2019 14:03

Një ngjarje e paprecedentë ka ndodhur sot dhe është bërë publike. Si kurrë më parë  ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, ka shantazhuar drejtpëdrejt  kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha.  Ky ministër ka shkelur çdo ligj dhe rregulli në fuqi, duek lajmëruar verbalisht kreun e opozitës se i kërcënohet jeta.Madje ministri i ka kërkuar shoqëruesit të zotit Basha, punonjës i Gardës së Republikës, që t’i kthejë përgjigje me gojë e jo me shkrim, nëse PD vlerëson  se kërkon masa shtesë sigurie.

Këto veprime flagranrte, flasin hapur jo për një shtet normal, por për një shtet ku qeverisin bandat dhe krimi. Përse z. Lleshaj duhej të takohet e t’i kërkojë shoqëruesit të Bashës informacione?! Pse nuk vepron sipas ligjit dhe të informojë strukturat më të larta apo ato që ka në varësi?! Nga i mori informacionet Lleshaj se Bashës i kërcënohet jeta? Aq më tepër që ky ministër e ka treguar edhe më parë me veprimet e tij urrjetjen që ka për opozitën dhe kundërshtarët politikë, pasi ka përdorur dhunë, gaz dhe kërcënime të hapura edhe ndaj drejtuesëve të saj, deri tek anëtarët më të thjeshtë. Ka një urrjetje të shqiptarit për shqiptarin. Dhe e gjitha kjo bëhet për të mbrojtur bandën kiminale që qeveris, sektin e PS që ka marrë peng vendin. 

Modifikuar më Hënë, 17 June 2019 18:36

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Gjykata nuk mjaftohet me burgim të përjetshëm për "El Chapon", i jep dhe 30 vjet plus

Globi

Gjykata nuk mjaftohet me burgim të përjetshëm për "El Chapon", i jep dhe 30 vjet plus

Gjykata e Nju Jorkut e dënoi udhëheqësin meksikan të rrjetit të drogës, Joaquin "El Chapo" Guzman, me burgim të përjetshëm, plus 30 vjet. Guzman, 62 vjeç, u shpall fajtor për dhjetë...

“Mund të kishe sukses me filma për të rritur”/Pas fotos seksi, Olta Gixhari “ofendohet” nga komentuesi

Show-biz

“Mund të kishe sukses me filma për të rritur”/Pas fotos seksi, Olta Gixhari “ofendohet” nga komentuesi

Prej disa ditësh aktorja shqiptare Olta Gixhari poston foto në profilin e saj në Instagram nga pushimet e saj ku ka treguar dhe linjat seksi me bikini. Aktorja së fundmi ka...

Vendosi rekord në Serinë A, futbollisti shqiptar i bashkohet zyrtarisht Lacios

Sport

Vendosi rekord në Serinë A, futbollisti shqiptar i bashkohet zyrtarisht Lacios

Tashmë është zyrtare, Anxhelo Ndreca do të jetë pjesë e Lacios në sezonin e ardhshme. Ka qenë klubi kryeqytetas që nëpërmjet një komunikate zyrtare, ka njoftuar transferimin e 17-vjeçarit shqiptar...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!