‘Meta president serioz’/ Gjekmarkaj: Ja çfarë duhet të bëjë tani

Tuesday, 25 June 2019 14:12

Analisti Agron Gjekmarkaj thotë se Presidenti Ilir Meta ka ruajtur një dekor institucional me disa akte që bëri.

Ai thotë se pas vendimit të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve dhe Kolegjit Zgjedhor, Meta duhet të dorëhiqet nga pozita e kreut të shtetit, duke sqaruar edhe arsyen pse.

‘Meta ka 30 vjet në politikë me dritë hijet e veta! Është zgjedhur President nga mazhoranca e majtë! Personalisht nuk jam votues dhe mbështetës i tij!

Dekretin e kam gjykuar akt dinjitoz, mundësi për të reflektuar e për ti kursyer vendit këtë rënie të demokracisë! Tani ku shtet qe rrotullohet anash një individi nuk e meriton me Metën si President!

Nëse Ilir Meta deri sot ishte një president serioz, duke ruajtur një dekor institucional me disa akte që bëri, pas asaj që i bëri KQZ dhe Kolegji Zgjedhor! Nesër e me pas nëse rri në atë karrige është një personazh komik!

Duhet te dorëhiqet dhe te na i kurseje arsyetimet juridike ! Kjo qeveri meriton një president me fytyrën e vet’, theksoi Gjekmarkaj në ‘Real Story’.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Dy turistët e huaj plagosen në Sarandë, nisen me helikopter drejt Tiranës

Aktualitet

Dy turistët e huaj plagosen në Sarandë, nisen me helikopter drejt Tiranës

aksidenti me motor. Mësohet se dy turistët nga Suedia dhe Italia kanë marrë plagë të rënda në trup.   Ata janë transportuar me helikopter drejt Spitalit të Traumës në kryeqytet, ndërkohë që ende...

VIDEO/ Policia rrethon zonën tek “Unaza e Re”, banori: Mund të ketë përplasje

Politikë

VIDEO/ Policia rrethon zonën tek “Unaza e Re”, banori: Mund të ketë përplasje

Vijojnë presionet shtetërore nga banorëve të Unazës së Re. Teksa protesta e tyre vijon të jetë e përditshme prej muajsh tashmë, qeveria dhe bashkia e Tiranës herë pas here i provokon...

Fati i Teatrit Kombëtar/ Budina: Është e dhimbshme! Po zhdukim çdo gjë të vjetër në qytet

Aktualitet

Fati i Teatrit Kombëtar/ Budina: Është e dhimbshme! Po zhdukim çdo gjë të vjetër në qytet

I ftuar në Syri TV, regjisori Edmond Budina ka komentuar lëvizjet e ditëve të fundit në mbrojte të Teatrit Kombëtar. Sipas tij, shqiptarët duhet të ndryshojnë mendësi, ndërsa akuzoi se çdo...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!