Ja një zgjidhje për Agim Kajmakun ose “Jorgo Toton” e Rilindjes, shpëton edhe kryeministri

E Enjte, 29 August 2019 13:38

Gjithë kjo zhurmë për kryebashkiakun e Rilindjes në Vorë, zotin Agim Kajmakun ose siç quhej në Greqi “Jorgo Toto”, po ngatërron dynjanë. Rilindja dhe Kajmaku thonë se është e gjitha një lojë dhe trill i PD-së, kurse Basha akuzon dhe i kërkon prokurorisë hetimin e të kaluarës së tij në Greqi, pasi sipas tyre është arrestuar për përdorim të monedhave false.

Prokuroria e kërkon për shenjat e gishtërinjve, pas presionit të opozitës, ndërsa Kajmaku, ose “Jorgo Toto” i dikurshëm, thotë se jam i ndershëm.

PD-ja prapë del dhe tregon disa dokumente se ai ka mashtruar në formularin e dekriminalizimit, ndaj duhet shkarkuar, bile arrestuar. Selia blu shkon edhe më tej, duke deklaruar se ai kërkohet për t’u arrestuar nga Greqia.

Kajmaku ynë rilindas iniston dhe shkruan në facebook se “PD-ja gënjen”.

E kështu pafund, një lum akuzash.

Ndaj që të mos lërë PD-në duke sulmuar apo Rilindjen me zemër në dorë, kryebashkiaku rilindas ka një zgjidhje të shpejtë dhe shumë të zgjuar: të shkojë në Janinë, se është më afër, të pijë një kafe. Dhe të postojë një foto nga kalaja e Ali Pashë Tepelenës në Janinë.

Jo në Tepelenë, por në Janinë!

Nëse kalon kufirin dhe nëse e pi kafen në Janinë, pa probleme, i fut dhe një foto në facebook, e kështu rrëzohet çdo akuzë e PD-së se ndaj tij ka kërkim nga pala greke për ta arrestuar.

Por, për dreq, Kajmaku duhet të marrë me vete dhe triko leshi, ndonëse tani është ngrohtë, sepse nëse e arrestojnë do jetë ftohtë në qelitë e Janinës!

Pra, Kajmaku e ka zgjidhjen që të mos lodhë PS dhe as të mundojë Gazment Bardhin e PD-së: të niset sot për Janinë dhe ta pijë kafe duke na postuar një foto në facebook.

Dhe ja u zgjidh gjithë ky lëmsh!

Të mos harrojë dhe një triko leshi me vete!

S.P.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Përfundojnë 12 ndeshjet e para në Europa League, ja të gjitha rezultatet!

Sport

Përfundojnë 12 ndeshjet e para në Europa League, ja të gjitha rezultatet!

Përfunduan 12 sfidat e para të grupeve në Europa League, teksa nuk mungojnë surprizat. Befasuese është humbja me rezultatin 2-1 e Lazios përballë CFR Cluj, ndërsa fiton pa probleme Arsenali. “Topçinjtë” arritën...

“Diskutim i ashpër mes gjyqtarëve për Tahirin”, gazetarja zbardh prapaskenat tek Krimet e Rënda

Aktualitet

“Diskutim i ashpër mes gjyqtarëve për Tahirin”, gazetarja zbardh prapaskenat tek Krimet e Rënda

Me sa duket tre gjyqtarët që do të vendosin për fatin e ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri ende nuk janë në një mendje për të dhënë verdiktin final. Nga Gjykata...

VIDEO/ Pamje të rënda, djali dhunon keqazi vajzën në Tiranë në sy të banorëve

Aktualitet

VIDEO/ Pamje të rënda, djali dhunon keqazi vajzën në Tiranë në sy të banorëve

Një video e rëndë po qarkullon në rrjetet sociale, ku siç shikohet një djalë po dhunon keqasi një vajzë ndërsa një djalë tjetër e asiston. Siç shikohet edhe nga pamjet vajza...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!