Mediu në Berlin: OSBE të fokusohet në luftën kundër krimit te organizuar

Diel, 08 July 2018 15:50

Kryetari i Partisë Republikane Fatmir Mediu ditët e fundit ka zhvilluar takime në Berlin në kuadër të punimeve të Asamblesë së OSCE-së.

I pranishëm në këtë asamble, Mediu është falënderuar nga të pranishmit, për punën e tij dhe takimet që ka organizuar në kuadër të luftës kundër terrorizmit dhe për situatën politike në Ballkan.

Presidenti i Asamblesë Parlamentare të OSCE-s falënderoi në hapje të punimeve të takimit të Asamblesë në Berlin, kryetarin e Partisë Republikane, Fatmir Mediu për takimet kundër terrorizmit dhe situatës gjeopolitike në Ballkan.

Mediu në cilësinë e anëtarit të Komitetit kundër terrorizmit të OSBE-PA ka organizuar në Senatit e Shteteve të Bashkuara, në Dhomën e Lordëve më Mbretërinë e Bashkuar si dhe në Tiranë, takime për këtë temë.

Gjatë fjalës së tij, kreu i PR-së Fatmir Mediu pasi falënderoj Presidentin Tsereteli për mbështetjen gjatë vizitës së tij në Tiranë, falenderoit edhe senatorët kongresmenët Amerikanë qe kane qene te pranishem ne keto takime.

Mediu theksoj se OSBE duhet të fokusohet në luftën kundër krimit te organizuar, mundësive të lidhjes së tij me terrorizmin.

‘Zhvillimin e demokracisë, mungesën e zgjedhjeve të lira dhe të ndershme si dhe problemet e ndërhyrjeve ne Ballkan të vendeve që janë kundër BE-s dhe NATO-s’, janë problemet kryesore të OSCE-së tha Mediu.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Dervishi: Presidenti e ka ruajtur procesin e krijimit të Gjykatës Kushtetuese

Politikë

Dervishi: Presidenti e ka ruajtur procesin e krijimit të Gjykatës Kushtetuese

Këshilltari Ligjor i Presidentit, Bledar Dervishi i ftuar në emisionin “360 Gradë” në RTV Ora u shpreh Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka ruajtur procesin e krijimit të Gjykatës Kushtetuese...

BE vihet në resht pas SHBA-së për vendosjen e sanksioneve ndaj Turqisë

Globi

BE vihet në resht pas SHBA-së për vendosjen e sanksioneve ndaj Turqisë

Bashkimi Evropian sot prezantoi sistemin për vendosje të sanksioneve të Turqisë për shkak të shpimit të paautoziruar në Detin Mesdhe në afërsi të Qipros. Asnjë kompani turke deri më tani nuk...

Hong Kong, plagoset rëndë protestuesi

Globi

Hong Kong, plagoset rëndë protestuesi

Në Hong Kong, një protestues u plagos rëndë me armë zjarri të hënën nga një polic, ngjarje që shënon një përshkallëzim dramatik të demonstratave pro-demokracisë. Pamjet video tregojnë një polic duke...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!