Ironia e ish-ministrit me portalet e Ramës: Dy herë në muaj jam në burg sipas atyre

Premte, 08 February 2019 18:47

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani i ftuar në studion e lajmeve të Syri.net, ka komentuar ngjarjet e fundit në Ministrinë e Drjetësisë ku pati disa arrestimi.

I pyetur nga moderatori Alen Xhelili lidhur me këtë çështje, dhe për lajmet në media se organi i akuzës po heton edhe punën e tre ish-ministrave, Manjani tha se nuk ka asnjë informacion për këtë çështje.

Ai tha se gjatë javëve të fundit është arrestuar disa herë nga portalet dhe mediat qeveritare.

‘Ka disa portale dhe media që i shërbejnë qeverisë që na arrestojnë njëherë në dy muaj. Organi i akuzës le të na thërrasë, unë jam qytetar i lirë, do i përgjigjem pyetjeve nëse kanë. Kjo është një histori që mbyllet këtu, nuk harxhoj asnjë sekondë kohë për këtë çështje. Nëpërmjet jush po e marr vesh për këtë çështje, që paska dhe të arrestuar. Nuk e di te kush portal duhet të shkoj të vuaj dënimin’, u shpreh Manjani.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

SuperKupa/ Partizani-Kukësi, ja formacionet zyrtare

Sport

SuperKupa/ Partizani-Kukësi, ja formacionet zyrtare

Partizani dhe Kukësi do të pëballen midis tyre në finalen e Superkupës së Shqipërisë ditën e sotme, në stadiumin “Elbasan Arena”. Të dyja ekipet, vijnë me trajnerë të rinj nga...

Krim monstruoz, shqiptari ther me thikë ish-bashkëshorten dhe partnerin e saj në Gjermani

Aktualitet

Krim monstruoz, shqiptari ther me thikë ish-bashkëshorten dhe partnerin e saj në Gjermani

Një shtetas nga Kosova vrau me thikë kuzhine ish-gruan e tij dhe partnerin e saj. Krimi makabër ndodhi ditën e sotme në qytetin e Saurleandit. Viktimat humbën jetën si pasojë e...

Ish Prefekti-Prefektit/ Ja shkeljet që po bën. Ademi legjitime si kryebashkiake

Politikë

Ish Prefekti-Prefektit/ Ja shkeljet që po bën. Ademi legjitime si kryebashkiake

Shkodra vazhdon të jetë në qendër të situatës politike në vend. Pas dorëheqje së Valdrin Pjetrit si kandidat për kryebashkiak, sepse është i arrestuar, dënuar dhe dëbuar nga Italia, Edi...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!