Të dashur çarës dërrasash…

Hënë, 15 Prill 2019 16:03

Klarisa REXHVELAJ

Ju mund të jeni mësuar me psikopat që ju shajnë me pragun e shtëpisë, ju ofendojnë deri në palcë, ju shkelin me këmbë, e juve ju duket “Skëndërbeu” i Rilindur gjithçka “Magji”

Mbase thellë në shpirt rraca juaj e kuqe nuk i shmanget dot adhurimit të diktatorit edhe kur është zoti i budallallekut ju vazhdoni të thurni “Lavdi”

Ja pra se ne jemi mësuar të na flasin me buzqeshje, të na dëgjojnë, te na shikojnë drejt e në sy, të na kërkojnë mendimin, të na respektojnë idet mbi të gjitha të na trajtojnë si NJERËZ, ne qëndrojmë në kushte të barabarta, të lirë.

Nuk jemi të sharë, por të vleresuar, nuk jemi të përbuzur por jemi ne në qendër të vëmendjes . Nuk jemi të shtypur por jemi të inkurajuar deri në pikën e fundit, ndaj kemi vendosur të mbajmë shpresën gjallë të gjithë sëbashku.

A se harrova , ju mund të kendoni tallava me Saje Qorrin, por ne nuk bëjmë shfaqe talentesh , tek ne gjerat bëhen me zemër, me besim e me qellimin e mirë. Nuk synojmë “Eurovizionin” por luftojmë për “Shqipërinë si gjithë Europa!”

Modifikuar më Hënë, 15 Prill 2019 16:43

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Haradinaj përballë sfidës “taksë”, ja çfarë do t’i kërkojë Merkel

Bota Shqiptare

Haradinaj përballë sfidës “taksë”, ja çfarë do t’i kërkojë Merkel

Angela Merkel dhe Emanuel Macron do t’i kërkojnë kryeministrit Ramush Haradinaj heqjen e taksës, ndërsa kryeministrit Aleksander Vuçiç pushimin e fushatës kundër Kosovës, në mënyrë që të rifillojë dialogu mes...

Shihni 10 fotot më të mira nga e gjithë bota, njëra i përket Shqipërisë

Kuriozitete

Shihni 10 fotot më të mira nga e gjithë bota, njëra i përket Shqipërisë

Njihuni me foto më të mira nga e gjithë bota përzgjedhur nga agjensitë ndërkombëtare. 1-Banorët e rajonit të Mendrisio të maskuar si personalitete biblike kryejnë procession e së enjtes së shenjtë...

Tirana e Partizani duan vetëm fitore, edhe pse “i bëjnë nder” njëra-tjetrës

Sport

Tirana e Partizani duan vetëm fitore, edhe pse “i bëjnë nder” njëra-tjetrës

Java e 30-të e Kategorisë Superiore sjell duele ekstremesh, siç është ai ndërmjet Partizanit kryesues dhe Kastriotit që është në zonën e rënies nga kategoria. Të tilla janë edhe përballjet...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!