“Djegia e Notre-Dame, tragjedi”/ Nishani: Shqipëria të bëhet pjesë e rindërtimit të saj

Tuesday, 16 Prill 2019 09:17

Ish-Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, është shprehur se djegia e Notre-Dame është një tragjedi për të gjithë. Ai bën thirrje që Shqipëria të bëhet pjesë e kontributit për ndërtimin e saj.  

Djegia e Katedrales Notre-Dame e Parisit një tragjedi e kulturës dhe trashëgimisë për mbarë njerëzimin.

Shpresojmë që Shqipëria ti bashkohet kontributit për rindërtimin e saj 🙏.

Kultura botërore një krenari e përbashkët

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Nik Qafoku nderohet me çmimin për karrierë në kiminë e tokës nga Shoqata e Shkencës së Tokës në Amerikë

Aktualitet

Nik Qafoku nderohet me çmimin për karrierë në kiminë e tokës nga Shoqata e Shkencës së Tokës në Amerikë

Nik Qafoku mori cmimin Jackson të Shoqatës së Shkencës së Tokës në Amerikë për vitin 2019 për kontributin e tij në kiminë e tokës dhe minierologjisë. Këtu është një pamje e...

‘Parlamenti është kthyer në një haur’/ Ceka-Ramës: Flet me fjalorin e Spiropalit

Politikë

‘Parlamenti është kthyer në një haur’/ Ceka-Ramës: Flet me fjalorin e Spiropalit

Nga Aristir Lumezi Politikani i njohur Neritan Ceka iu përgjigj deklaratave të bëra dje nga Kryeministri Rama, duke thënë se flet me gjuhën e Elisa Spiropalit, ndërsa e sfidon në një...

Protestuan kundër Ramës, tre korçarë nën hetim

Politikë

Protestuan kundër Ramës, tre korçarë nën hetim

Procedohen penalisht 3 shtetas për veprat penale ‘Kundërshtimi i punonjësit të policisë së rendit publik’, ‘Goditjet për shkak të detyrës’ dhe ‘Prishja e qetësisë publike’. Policia e Korçës, bazuar në pamjet...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!