"Mbyteni", kështu i tha policëve drejtuesi i FNSH kur arrestuan Sahit Dollapin

Hënë, 13 May 2019 22:53

“Mbyteni!” Kështu i ka thënë drejtuesi i Forcave të Ndërhyrjes së Shpejtë efektivëve në momentin kur u arrestua dhe u dhunua Sekretari Organizativ i Partisë Demokratike, Sahit Dollapi.

Të paktën kështu pretendon ish-deputeti, Enkeljed Alibeja, në një lidhje në emisionin Opinion.

“Policia e ka identifikuar që ishte ai, në të gjitha protestat ka mbajtur të gjitha korrespodencat me policinë. Ky akt donte të tregonte që policia do ushtronte dhunë dhe ndaj zyrtarëve politikë. Arben Baro i thotë policëve: Mbyteni! Se duhet të çonte deri në fund porosinë e Sandër Lleshaj. Jo vetëm që ia hoqi kundragazin, por… E identifikoi e dinte kush ishte. Mbyteni… dhe iu vërsulën. Donte të vazhdonte demonstimin e forcës”, theksoi Alibeaj.

Ai tregoi dhe gjendjen e vështirë shëndetësore të zotit Dollapi, për të cilin tha se ka bërë një operacion në këmbë, ka dhe problem me zemrën.  Alibeaj tha se në 30 qershor nuk do të ketë zgjedhje. Një koment e pati dhe për ndërkombëtarët.

“Janë pjesë e qenësishme e politikes së këtij vendi. Do ti informojë për çdo gjë deri në artikulimet periferike se si është realiteti sot. Është detyra jonë. Do jetë e vështirë nga investimi shumë dimesional i Ramës për të krijuar një fasadë, jo të vërtetë siç është realiteti”.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Lë në mes dasmën e tij për t’i shpëtuar jetën të moshuarës, heroi shqiptar ‘pushton’ mediat italiane

Bota Shqiptare

Lë në mes dasmën e tij për t’i shpëtuar jetën të moshuarës, heroi shqiptar ‘pushton’ mediat italiane

Në ditën më të bukur të jetës së tij, ai i shpëtoi jetën dikujt tjetër. Është kjo historia e mjekut shqiptar në Itali, Sokol Berisha, i cili sapo i tha...

“Merkatoja e Milanit nuk vlen 400 milionë euro”, Berluskoni: Nëse do isha Gatuzo do të luaja me…

Sport

“Merkatoja e Milanit nuk vlen 400 milionë euro”, Berluskoni: Nëse do isha Gatuzo do të luaja me…

Ish-presidenti i Milanit dhe numri një aktualisht te Monza, Silvio Berluskoni, ka folur për ish-klubin e tij, për mikrofonat e “Telombardia”, për situatën aktuale të ekipit dhe lojën që bën...

Korçari i famshëm, këngë për Edi Ramën: Ç’bëre 6 vjet në pushtet? (VIDEO)

Politikë

Korçari i famshëm, këngë për Edi Ramën: Ç’bëre 6 vjet në pushtet? (VIDEO)

Korçari i famshëm, Ilir Vrenozi, i njohur për satirën e tij në rrjetet sociale, i ka kushtuar një këngë humoristike Edi Ramës, duke u tallur me kryeministrin. Një parodinë e tij...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!