Luftë civile/ Manja thërret vullnetarët e Enverit, thirrje për vëllavrasje

E mërkurë, 15 May 2019 22:43

Njësoj si 28 vite më parë, edhe sot Rilindasit po veprojnë njëlloj si etërit e tyre, duke ju përgjigjur protestave popullore me antiprotesta.

Dikur ishin ‘Besnikët e Enverit’ sot janë ‘besnikët e Edvinit’. Deputeti socialist Ulsi Manja, ju ka bërë thirrje militantëve të partisë që të dalin në protestë kundër atyre që protestojnë për të mbrojtur shtëpitë e tyre, që protestojnë kundër varfërisë, krimit dhe korrupsionit.

‘PD-ja është në kohë, le të shkojë t’i regjistrojë kandidatët. Edhe për protestat tani, ka ardhur koha në Tiranë të ketë një tubim paqësor të qytetarëve të Tiranës. Marrëzia e protestave po i pengon qytetarët të shkojnë në punë, në shkollë. Qytetarët e Tiranës ka ardhur koha të dalin në një protestë paqësore kundër kësaj marrëzie politike’, u shpreh Manja.
Kujtojmë se antiprotestat ishin dhe veprimet e fundit që komunistët bënë para se të shpartalloheshin nga revolta popullore.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Humbën kontaktet në Theth, pas disa orësh kërkime gjenden tre turistët anglezë

Aktualitet

Humbën kontaktet në Theth, pas disa orësh kërkime gjenden tre turistët anglezë

Tre turistë anglezë në zonën turistike malore të Thethit mbrëmjen e djeshme kanë humbur komunikimin mes tyre në zonën e quajtur Qafë Thore dhe kanë kërkuar ndihmën e Policisë. Pas disa...

Belgjika nën ethet e zgjedhjeve

Politikë

Belgjika nën ethet e zgjedhjeve

- Bashkësia Shqiptare e Belgjikës i jep vendit një plejadë të re politikanësh - Eden Babani, Bruksel 1 Belgjika është ndezur e tëra nga ethet e zgjedhjeve të 26 majit, teksa afrimi...

Lë në mes dasmën e tij për t’i shpëtuar jetën të moshuarës, heroi shqiptar ‘pushton’ mediat italiane

Bota Shqiptare

Lë në mes dasmën e tij për t’i shpëtuar jetën të moshuarës, heroi shqiptar ‘pushton’ mediat italiane

Në ditën më të bukur të jetës së tij, ai i shpëtoi jetën dikujt tjetër. Është kjo historia e mjekut shqiptar në Itali, Sokol Berisha, i cili sapo i tha...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!