Shpërthen kandidati për President i FSHF, Fino: Militantët e PS po na kërkojnë…

E Enjte, 13 June 2019 12:47

Deputeti socialist, Bashkim Fino gjatë fjalës së tij në foltoren e Kuvendit ka komentuar vendimin e Presidentit të Republikës për zgjedhjet

Ja çfarë tha Bashkim Fino gjatë fjlës së tij:

Po përdhosni simbolin e shqiponjës, me teatrin presidencial që vijon me skenat e se shkuarës. 30 qershori është datë kushtetuese. Kushtetua nuk zbatohet sipas qejfit të Ilir Metës. Meta nuk ka asnjë kompetencë mbi zgjedhjet. Nese nuk i pelqen zyra, nuk është faji i zyrës ku je. Gabimin që bëme dikur, mos ta çojme deri në fund. Mos ta lejojmë më Ilir Meten të çoje deri në fund marrezitë e tij. Militantët e Ps po na kërkojnë shkarkimin dhe ne ti japim atij vendimin e merituar.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Nënkryetarja e LSI-së, Erisa Xhixho: Më 30 qershor do i frenojmë zgjedhjet me çdo formë

Politikë

Nënkryetarja e LSI-së, Erisa Xhixho: Më 30 qershor do i frenojmë zgjedhjet me çdo formë

Nga studio e Report Tv, nënkryetarja e LSI-së, Erisa Xhixho, e pyetur se çfarë do të ndodhë në votimet e 30 qershorit u shpreh se kjo do të jetë një...

Tonin Çobani: Edhe unë nuk do të votoj!

Aktualitet

Tonin Çobani: Edhe unë nuk do të votoj!

Studiuesi i njohur Tonin Çobani është bashkuar me intelektualët e tjerë që nuk do të votojnë me 30 qershor në zgjedhjet moniste. Ai ka postuar në facebook këtë shënim: “Edhe unë...

Modelja shqiptare “çmend” fansat me pozat provokuese (FOTO)

Show-biz

Modelja shqiptare “çmend” fansat me pozat provokuese (FOTO)

Modelja seksi, Kejvina Kthella, ka tërhequr sërish vëmendjen e fansave të saj të shumtë, teksa ka publikuar dy foto ku shfaqet mjaft provokuese. Në fotot e postuara në “Instagram”, ish-velina e...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!