Hajdutët e votave të rilindjes kundër Kushtetutës, që garanton lirinë e lëvizjes jashtë shtetit

Premte, 21 June 2019 08:20

Nga Petrit Vasili

Kushtetuta e Shqiperise ne Nenin 38 pika 2 përcakton shumë qartë:

“Askush nuk mund te pengohet te dale lirisht jashte vendit”.

Gangsteret e qeverise si hajdute zgjedhjesh te provuar boterisht, paraqisin disa ndryshime idiote te mbeshtetur edhe nga disa idiote te tjere ne parlamentin e mbeturinave, qe gjoja do tu ndalokan shqiptareve te dalin jashte shtetit per 5 deri 10 vjet per prekje te zgjedhjeve.

Keta maskarenj, qe flasin per reformen ne drejtesi etj. demagogjira si keto kunder Kushtetutes do te dalin?

Ku e gjejne guximin e flasin per voten dhe procesin zgjedhor keta qe bashke me kriminelet kane kryer maskren me te rende zgjedhore ne Shqiperi?

Po si mundet tu shkoje mendja qe nje Shqiperie te ndare ne dysh ku gati gjysma ndodhet jashte vendit ti preket liria e levizjes?

Po Kushtetuten e Shqiperise qe eshte aq e qarte dhe e prere ne kete liri bazike keta hajdute votash do ta dhunojne e shkelin?

Pra keta duan qe shqiptaret te izolohen nga bota dhe familjet e tyre jashte vendit.

Pra keta kriminele duan ti pengojne shqiptaret,qe te ndajne gezimet, hidherimet dhe problemet shendetesore me milionat e shqiptareve,familjare dhe miq te tyre, qe jetojne jashte Shqiperise.

Per gangsteret e votave as Kushtetuta nuk vlen asnje grosh.

Ky eshte krim i jashtezakonshem, ndaj te gjithe duhet te jemi ne kembe dhe te palekundur deri ne fund, per te mbrojtur lirite tona themelore,qe jane liria e votes dhe e liria e levizjes, dy liri qe vetem diktatura komuniste na i rrembeu per 50 vjet.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Dy turistët e huaj plagosen në Sarandë, nisen me helikopter drejt Tiranës

Aktualitet

Dy turistët e huaj plagosen në Sarandë, nisen me helikopter drejt Tiranës

aksidenti me motor. Mësohet se dy turistët nga Suedia dhe Italia kanë marrë plagë të rënda në trup.   Ata janë transportuar me helikopter drejt Spitalit të Traumës në kryeqytet, ndërkohë që ende...

VIDEO/ Policia rrethon zonën tek “Unaza e Re”, banori: Mund të ketë përplasje

Politikë

VIDEO/ Policia rrethon zonën tek “Unaza e Re”, banori: Mund të ketë përplasje

Vijojnë presionet shtetërore nga banorëve të Unazës së Re. Teksa protesta e tyre vijon të jetë e përditshme prej muajsh tashmë, qeveria dhe bashkia e Tiranës herë pas here i provokon...

Fati i Teatrit Kombëtar/ Budina: Është e dhimbshme! Po zhdukim çdo gjë të vjetër në qytet

Aktualitet

Fati i Teatrit Kombëtar/ Budina: Është e dhimbshme! Po zhdukim çdo gjë të vjetër në qytet

I ftuar në Syri TV, regjisori Edmond Budina ka komentuar lëvizjet e ditëve të fundit në mbrojte të Teatrit Kombëtar. Sipas tij, shqiptarët duhet të ndryshojnë mendësi, ndërsa akuzoi se çdo...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!