Albin Kurti: Thaçi tradhtar, nuk duhet ta çojë mandatin deri në fund

E mërkurë, 09 October 2019 22:35

Albin Kurti ka paralajmëruar se Hashim Thaçi mund të shkarkohet nga president i Kosovës.
Edhe pse pranon se ende nuk i kanë votat, por kjo çështje do të diskutohet.
Sipas tij, Thaçi është tradhtar kur ka menduar për të shkëmbyer territoret e Kosovës.

Deklaratat Kurti i ka bërë në një intervistë për emisionin ‘Opinion’ të gazetarit Blendi Fevziu.

‘Nuk i kemi ende votat për shkarkimin e Thaçit, por do e shohim me shumë vëmendje. Raportet e tij me Serbinë kanë qenë shumë problematike, veçanërisht me idenë e tij për shkëmbim të territoreve. Të thuash që veriu i Kosovës është dhuratë e Rankoviçit që duhet kthyer mbrapsht kjo është tradhëti.

Raportet me Thaçin janë të mira sepse nuk ekzistojnë raporte. Ai duhet te ma japë mandatin mua për të formuar qeverinë dhe më në fund po i jap shansin të bëjë diçka të mirë. Është koha që të mos e çojë deri në fund mandatin e tij si president’, është shprehur kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Angli, gjenden 39 persona të vdekur në një kamion në Essex

Politikë

Angli, gjenden 39 persona të vdekur në një kamion në Essex

39 persona janë gjetur të vdekur brenda kontenierit të një kamioni në Essex. Kamioni ishte nisur nga Bullgaria dhe hyri në Holyhead, Wales, të shtunën. BBC njoftoi se oficerët e Policisë...

Maqedonia “flet” shqip, Presidenti i drejtohet SHBA me gjuhën tonë: Faleminderit për ratifikimin e protokollit për në NATO

Politikë

Maqedonia “flet” shqip, Presidenti i drejtohet SHBA me gjuhën tonë: Faleminderit për ratifikimin e protokollit për në NATO

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, ka falënderuar në gjuhën shqipe Shtetet e Bashkuara të Amerikës, pas vendimit të djeshëm për të miratuar protokollin për anëtarësimin e vendit të...

Kundërshtuan shefin e rrugores, shkarkohen 3 oficerë policie

Aktualitet

Kundërshtuan shefin e rrugores, shkarkohen 3 oficerë policie

Debati me shefin e rrugores së Tiranës u ka kushtuar vendin e punës 3 oficerëve të policisë. 2 shefa të komisariatit të policisë rrugore në Tiranë dhe një specialist janë larguar...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!