Manja-Hysi treguan që janë bashkëpunëtorë në falsifikim

Hënë, 14 May 2018 15:43

E turpshme dhe qesharake ishte konferenca e përbashkët për shtyp e deputetëve ushtarë besnikë të Edi Ramës, Ulsi Manja dhe Vasilika Hysi.

Në daljen e tyre për mediat në përpjekje për të dhënë sqarime për ndryshimet në Kodin e Procedurës Penale, pas denoncimit të bëra nga akuzat e opozitës, Manja dhe Hysi sapo treguan dhe vërtetuan se janë bashkëfajtorë në falsifikimin që i është bërë ligjit.

Qesharake ishte edhe akuza e tyre për opozitën se me këtë sulm që po i bën Kodit të Procedurës Penale po pengon çeljen e negociatave dhe integrimin.

Kryetari i Komisionit të Ligjeve, Ulsi Manja, dhe deputetja Vasilika Hysi , të urdhëruar nga Rama dolën para shqiptarëve justifikuar veprimet e turpshme dhe të paligjshme me ndryshimin e nenit 491 të Kodit të Procedurës penale.

Duke u justifikuar ata nuk bën gjë tjetër veçse konfirmuan fajësinë e tyre dhe bashkëpunimin në krim.

Modifikuar më Hënë, 14 May 2018 15:45

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Alibeaj: Saimir Tahiri arrestoi për një cigare hashash të riun, që vari veten

Politikë

Alibeaj: Saimir Tahiri arrestoi për një cigare hashash të riun, që vari veten

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj i ftuar në studion e lajmeve në RTV Ora u shpreh se vendimi i dhënë nga Gjykata për ish-ministrin Saimir Tahiri nuk ishte surprizë...

Kurti për gazetën sllovene: Kufiri i Kosovës me Shqipërinë është kufiri i Jugosllavisë, jo shqiptar

Bota Shqiptare

Kurti për gazetën sllovene: Kufiri i Kosovës me Shqipërinë është kufiri i Jugosllavisë, jo shqiptar

Javës tjetër një fushatë parazgjedhore fillon para zgjedhjeve të parakohshme parlamentare në Kosovë që mbahen më 6 tetor. Udhëheqësi i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, shpjegoi shkurtimisht se si e imagjinon...

Ksabi Alonso kërcënon Zidanin, Murinjo i bën “dalje” Realit

Sport

Ksabi Alonso kërcënon Zidanin, Murinjo i bën “dalje” Realit

Fillimi shumë i dobët i sezonit nga ana e Real Madridit ka vendosur në pikëpyetje të madhe të ardhmen e Zinedin Zidan, që u afrua vetëm pak muaj më parë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!