Murrizi: Vetëm “ puthjet” munguan, polici mjerane që vazhdon ti serviloset Tahirit (foto)

Tuesday, 15 May 2018 17:07

Gjest i pështirë dhe servizlizmi është quajtur nga ana e deputetit të PD-së, Myslim Murrizit, takimi i policisë me Tahirin.

Përmes një postimi në “facebook” Murrizi thotë se administrata është peng i “kapove” që vazhdojnë të sillen si padron i tyre, “Nje polici mjerane qe vazhdon te ngelet peng e “ kapove” qe sillen akoma si padrino te tyre.”

Ai vazhdon duke thënë se kur bëhet fjalë për njerëzit e thjeshtë dhe të varfër edhe për një tullë pa leje policët tanë ulërijnë si “qen”, “Ndersa kur ndalojne hallexhinj, fukarenj dhe qytetare te zakoneshem edhe per nje tulle pa leje, apo per nje kundravajtje me makine, ulerijne si QEN te terbuar e sillen si bandite e funderrina me kapele.” vijon deputeti i PD-së.

‘Nje “ tufe” letyrash qe mezi prisnin “ autograf” nga nje ish minister nen akuze.’ mbyll shkrimin e tij Myslim Murrizi.

Postimi i plotë:

Vetem “puthjet” munguan

 Nje polici mjerane qe vazhdon te ngelet peng e “ kapove” qe sillen akoma si padrino te tyre.

Nje gjest i peshtire servilizmi ne ekstrem dhe jashte çdo etike ligjore ne perputhje me uniformen e SHTETIT qe mbajne veshur.

Nje shenje e qarte e shnderrimit te administrates ne sherbetore te rendomte te partise se mafies se droges.

Me gjeni nje rast te vetem kur keta plehra police shoqerojne duke u “ puthur” ne “ buze” nje tjeter qytetare nen akuze drejt gjykates????

Ishin gati ta mernin ne kurriz kapon e tyre shpirterore deri ne sallen e gjygjit.

Madje mund te shtriheshin pertoke qe kapoja tu “ hipte” siper e ata te mrekulloheshin deri ne ekstaze.

Ndersa kur ndalojne hallexhinj, fukarenj dhe qytetare te zakoneshem edhe per nje tulle pa leje, apo per nje kundravajtje me makine, ulerijne si QEN te terbuar e sillen si bandite e funderrina me kapele.

Nje “ tufe” letyrash qe mezi prisnin “ autograf” nga nje ish minister nen akuze.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Alibeaj: Saimir Tahiri arrestoi për një cigare hashash të riun, që vari veten

Politikë

Alibeaj: Saimir Tahiri arrestoi për një cigare hashash të riun, që vari veten

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj i ftuar në studion e lajmeve në RTV Ora u shpreh se vendimi i dhënë nga Gjykata për ish-ministrin Saimir Tahiri nuk ishte surprizë...

Kurti për gazetën sllovene: Kufiri i Kosovës me Shqipërinë është kufiri i Jugosllavisë, jo shqiptar

Bota Shqiptare

Kurti për gazetën sllovene: Kufiri i Kosovës me Shqipërinë është kufiri i Jugosllavisë, jo shqiptar

Javës tjetër një fushatë parazgjedhore fillon para zgjedhjeve të parakohshme parlamentare në Kosovë që mbahen më 6 tetor. Udhëheqësi i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, shpjegoi shkurtimisht se si e imagjinon...

Ksabi Alonso kërcënon Zidanin, Murinjo i bën “dalje” Realit

Sport

Ksabi Alonso kërcënon Zidanin, Murinjo i bën “dalje” Realit

Fillimi shumë i dobët i sezonit nga ana e Real Madridit ka vendosur në pikëpyetje të madhe të ardhmen e Zinedin Zidan, që u afrua vetëm pak muaj më parë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!