Projektligji për Teatrin u miratua pas një seance maratonë në Kuvend, me 75 vota vetëm më mazhorancës, ndërsa opozita reagoi…
Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, në një reagim në Facebook i ka paralajmëruar të gjithë ata që…
Vendimi i maxhorancës për shembjen e teatrit është pritur mjaft keq nga artistët dhe qytetarët që ndodheshin para parlamentit. Ndonëse…
 Deputetët e PS hezitojnë të dalin nga Parlamenti, pas miratimit mes kaosit të projektligjit për shembjen e teatrit. Protestuesit tentojnë…
Menjëherë pas votimit të mazhorancës për prishjen e Teatrit Kombëtar, kryeministri Edi Rama është pritur me sharje dhe fyerje nga…
Opozita ka bllokuar foltoren e Kuvendit, në një kohë kur sot pritet të miratohet projektligji për shembjen e Teatrit Kombëtar.…
Deputeti i PD-së, Florion Mima, gjatë fjalës së tij në parlament mbrëmjen e sotme është kapur me kryeministrin Edi Rama.…
Situata brenda mazhorancës së drejtuar nga Edi Rama i cili ka dhënë urdhër që të votohet pro ligjit që shemb…
Menjëherë pas dorëzimit të projektligjit në parlament qeveria u zhduk si me magji. Po ku është qeveria e Ramës?  Për…
Partia Socialiste sapo ka përfunduar mbledhjen e grupit parlamentar, ku ka diskutuar se cila do të jetë vota e saj…
Deputeti i Partisë Demokratike, Genc Pollo, nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ka reaguar pas debateve të fundit mbi qëndrimet…
Protesta për Teatrin Kombëtar është duke vazhduar para parlamentit ku deputetët vijojnë mbledhjen për firmosjen ose jo të ligjit. Qytetarët…

Lajmet e fundit

Alibeaj: Saimir Tahiri arrestoi për një cigare hashash të riun, që vari veten

Politikë

Alibeaj: Saimir Tahiri arrestoi për një cigare hashash të riun, që vari veten

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj i ftuar në studion e lajmeve në RTV Ora u shpreh se vendimi i dhënë nga Gjykata për ish-ministrin Saimir Tahiri nuk ishte surprizë...

Kurti për gazetën sllovene: Kufiri i Kosovës me Shqipërinë është kufiri i Jugosllavisë, jo shqiptar

Bota Shqiptare

Kurti për gazetën sllovene: Kufiri i Kosovës me Shqipërinë është kufiri i Jugosllavisë, jo shqiptar

Javës tjetër një fushatë parazgjedhore fillon para zgjedhjeve të parakohshme parlamentare në Kosovë që mbahen më 6 tetor. Udhëheqësi i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, shpjegoi shkurtimisht se si e imagjinon...

Ksabi Alonso kërcënon Zidanin, Murinjo i bën “dalje” Realit

Sport

Ksabi Alonso kërcënon Zidanin, Murinjo i bën “dalje” Realit

Fillimi shumë i dobët i sezonit nga ana e Real Madridit ka vendosur në pikëpyetje të madhe të ardhmen e Zinedin Zidan, që u afrua vetëm pak muaj më parë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!