Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka mbledhur sot në një takim aleatët e tij. Mësohet se mbledhja nisi rreth…
“Një njeri po na mban peng të gjithëve. Kjo duhet të marrë fund”. - Kështu u shpreh sot kryetari i…
Kreu i opozitës i është përgjigjur ‘flakë për flakë’ deklaratave të Edi Ramës. Ky i fundit ka publikuar në faqen…
Edi Rama edhe ditën e sotme ka vazhduar duke e hedhur gjetkë fajin që Shqipëria nuk mori hapjen e negociatave.…
Nga Sali Berisha Në Bruksel me Edvin Mafinë kësaj radhe humbëm jo vetëm trenin por dhe stacionin edhe rrugën! Miq,…
Pas dështimit me negociatat dhe kur të gjithë kërkojnë shporrjen e menjëhershme të tij nga pozicioni që ka zaptuar dhe…
Kreu i opozitës Lulzim basha i është përgjigjur menjëherë kreut te qeverisë Rama, i cili gjate mesdites deklaroi se nuk…
Kryetari i PD-së, Lulzim Basha i është përgjigjur kryeministrit Edi Rama. Në një deklaratë për mediat nga selia blu, Basha…
Qeveria Rama dështoi të marrë hapjen e negociatave në 17-18 tetor, ndërsa Kryeministri Edi Rama ka përjashtuar çdo përgjegjësi të…
Edi Rama duke përdorur si gjithmonë, levën `juridike` Ulsi Manja dhe me mbështetjen e disa anëtarëve që ka emëruar vetë…
Ditën e sotme fermerët e Lushnjës kanë protestuar në rrethrrotullimin e plastmasit, për prodhimet e pashitura si dhe çmimet e…
Jens Stoltenberg, Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, i ka telefonuar sot kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, angazhimin e…

Lajmet e fundit

Kemi listat tona/ ‘BE presion Ramës, do të të nxjerrim njerëzit e inkriminuar’

Politikë

Kemi listat tona/ ‘BE presion Ramës, do të të nxjerrim njerëzit e inkriminuar’

Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi tha në emisionin “Aktualitet” në Fax News se Edi Rama është mbështetur nga disa përfaqësues ndërkombëtar por që sipas tij, ata do të ndërrohen një...

Nuk e morën në ekskursion 12 vite më parë, shqiptari padit shkollën për 400 mijë euro

Bota Shqiptare

Nuk e morën në ekskursion 12 vite më parë, shqiptari padit shkollën për 400 mijë euro

12 vite më parë, shqiptari Endri Begaj ishte student në një shkollë në Itali, në Areco. Ai nuk u mor në një ekskursion që shkolla organizonte për në Amsterdam, me...

Angli/ Gjendet një kamion i dytë me njerëz, janë gjallë

Aktualitet

Angli/ Gjendet një kamion i dytë me njerëz, janë gjallë

Policia në Kent, në Anglinë juglindore, gjeti nëntë persona të gjallë në pjesën e pasme të një kamioni në autostradën M20 të Mërkurën, bën me dije Sky News. “Nëntë njerëz tani...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!