Vllaznia/  ‘Djepi i futbollit’ hipotekon rikthimin në Superligë

Hënë, 15 Prill 2019 08:43

Ka zgjatur vetëm një vit makthi i tifozëve shkodran, 5 javë përpara përfundimit të sezonit, Vllaznia siguron matematikisht rikthimin në elitën e futbollit shqiptar.

“Djepi i futbollit” shqiptar feston me një fitore të pastër 3-0 në fushën e Erzenit rikthimin e tyre aty ku i takon, në Superligë.

Në fakt ishte thjeshtë çështje kohe që kjo të ndodhte, ishte vetëm llogari matematikore, pasi në asnjë moment Vllaznia nuk e diskutojë rikthimin në Superligë.

Ajo që kishte ndërtuar Hasan Lika, e trashëguar nga Agim Canaj, nuk kishte konkurrent në grupin A.

Në këtë trasnfeta gjithçka u zgjidh në pjesën e dytë, por shifrat dhe autorët kanë pak rëndësi, tani është koha për të festuar rikthimin e Vllaznisë.

Me apo pa presione, Vllaznia i kishe munguar shumë Superligës, një qytet që e dashuron futbollin, jeton me të dhe tashmë mund të mendojnë të qetë për të ardhmen.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Haradinaj përballë sfidës “taksë”, ja çfarë do t’i kërkojë Merkel

Bota Shqiptare

Haradinaj përballë sfidës “taksë”, ja çfarë do t’i kërkojë Merkel

Angela Merkel dhe Emanuel Macron do t’i kërkojnë kryeministrit Ramush Haradinaj heqjen e taksës, ndërsa kryeministrit Aleksander Vuçiç pushimin e fushatës kundër Kosovës, në mënyrë që të rifillojë dialogu mes...

Shihni 10 fotot më të mira nga e gjithë bota, njëra i përket Shqipërisë

Kuriozitete

Shihni 10 fotot më të mira nga e gjithë bota, njëra i përket Shqipërisë

Njihuni me foto më të mira nga e gjithë bota përzgjedhur nga agjensitë ndërkombëtare. 1-Banorët e rajonit të Mendrisio të maskuar si personalitete biblike kryejnë procession e së enjtes së shenjtë...

Tirana e Partizani duan vetëm fitore, edhe pse “i bëjnë nder” njëra-tjetrës

Sport

Tirana e Partizani duan vetëm fitore, edhe pse “i bëjnë nder” njëra-tjetrës

Java e 30-të e Kategorisë Superiore sjell duele ekstremesh, siç është ai ndërmjet Partizanit kryesues dhe Kastriotit që është në zonën e rënies nga kategoria. Të tilla janë edhe përballjet...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!