Ronaldinho në telashe me drejtësinë, i bllokohet pasaporta

E mërkurë, 15 May 2019 14:27

Një gjykatë në Brazil ka marrë vendimin për t’ia konfiskuar (bllokuar) pasaportën fituesit të Kupës së Botës, Ronaldinho, dhe vëllait të tij, Assis Moreira. Pra, ish-ylli i Barcelonës nuk lejohet të udhëtojë jashtë vendit për shkak të një padie të vazhdueshme mbi krimet e dyshuara mjedisore, të bëra prej tij. Sidoqoftë, Ronaldinho mund ta apelojë vendimin. 

Pasaporta e tij u konfiskua edhe në nëntor, për shkak të dëmeve të papaguara prej 2.1 milionë dollarë, në këtë rast. Padia ka të bëjë me ndërtimin e paligjshëm të një platforme peshkimi mbi brigjet e lumit Guaiba, në qytetin e tij të lindjes, Porto Alegre, në vitin 2015. Ronaldinho nuk kishte licencë mjedisore për të ndërtuar në atë rajon.

Modifikuar më E mërkurë, 15 May 2019 14:28

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Basha: Rama, përmes krimit, kontrollon çdo institucion në Durrës

Politikë

Basha: Rama, përmes krimit, kontrollon çdo institucion në Durrës

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, përmes një postimi në facebook, shprehet se kryeministri Edi Rama përmes krimit të organizuar kontrollon pushtetin lokal, drejtësinë dhe çdo institucion tjetër të Durrësit. Për...

Horoskopi i datës 20 korrik 2019

Horoskopi

Horoskopi i datës 20 korrik 2019

Dashi Në vend që të fiksoheni pas gjërave pa asnjë rëndësi, mundohuni të zgjidhni çështjet e mëdha të lëna pezull. Nëse keni një lidhje, jeta juaj sentimentale do jetë komplekse dhe...

Parashikimi i motit, 19 korrik 2019

Moti

Parashikimi i motit, 19 korrik 2019

Sipas MeteoAlb, vendi mbetet nën kushte të qëndrueshme atmosferike, ku kthjellime dhe vranësira kalimtare do të vijojnë të mbeten dominonte. Por pas mesditës do të kemi një zhvillim të vranësirave...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!