Shtangistët shqiptarë shkëlqejnë në Kupën Mesdhetare, rrëmbejnë 7 medalje, 3 të arta

Premte, 04 October 2019 22:13

Shkodrani Erkand Qerimaj ka dalë i artë nga Kupa Mesdhetare e Peshëngritjes që po zhvillohet në San Marino duke dominuar në peshën deri në 81 kg. Qerimaj rrëmbeu 3 medalje të arta në garimin e tij në stilin e shtytjes, shkëputjes dhe në dygarësh. Shtangisti shkodran në stilin e shkëputjes ngriti 156 kg ndërsa në shtytje 190 kg duke e mbyllur dygarëshin në total me 346 kg.

Sukses ka arritur dhe shqiptari tjetër Daniel Godelli, i cili garoi në të njëjtën peshë me Qerimaj dhe ngriti 145 kg në shkëputje dhe 186 në shtytje duke marrë dhe një medalje bronzi.

Pjesë e Kombëtares Shqiptare në Kupën Mesdhetare të Peshëngritjes ishte dhe Briken Çalja i cili garoi për peshën deri në 73 kg. Çalja mori medalje argjendi në shkëputje me 145 kg dhe medalje bronzi në shtytje me 175 kg duke e mbyllur dygarëshin në vendin e tretë.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

VOA/ Presidenti serb shtrohet në spital me probleme shëndetësore

Aktualitet

VOA/ Presidenti serb shtrohet në spital me probleme shëndetësore

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, është shtruar të premten mbrëma në spital për shkak të problemeve me zemrën. Në një njoftim të zyrës së tij, thuhet se ai u shtrua në...

Kroaci, alarm i kuq për shkak të motit të keq

Aktualitet

Kroaci, alarm i kuq për shkak të motit të keq

Në disa rajone të Kroacisë është aktivizuar alarmi i kuq për shkak të kushteve të këqija atmosferike. Si pasojë e reshjeve të rrëmbyeshme alarmi është aktivizuar për rajonet e Rijekës dhe...

Sanduiçet më të veçanta në botë kushtojnë 185 dollarë copa dhe ka një arsye për këtë

Kuriozitete

Sanduiçet më të veçanta në botë kushtojnë 185 dollarë copa dhe ka një arsye për këtë

Ky restorant vizitohet nga disa nga personat më të famshëm në botë, siç janë David Beckham, Ed Sheeran, Jack Dorsey, Guy Ritchie etj. Ajo që e bën të veçantë këtë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!