Ju lumtë shqiptarë për këtë zhvillim të paparë!

Hënë, 01 July 2019 21:12

Nga Ilir Demalia

Populli trim dhe liridashës shqiptar, ka bërë një hap të madh cilësor në drejtim të lirisë, nga diktatura komuniste për 45 vjet deri në 1990, kaluan në një anarki dhe zhvillim të injorancës funksionale dhe mbushjes së dhomës së ligjvënësve parlamentit shqiptar me banditë, konrabandiste, vrasës.

Pas 30 qershorit shqiptari tashmë i është nënshtruar në heshtje diktatit atleteve dhe brekusheve të gazermës rilindjes dhe kryetarit saj shokut Edvin Naltgjatësia e tij mbret i shqiptarëve.

Atletet dhe brekushet nuk janë aq të rënda sa çizmet dhe prangat e diktaturës komuniste megjithëse të dyja shtypin lirinë dhe shtojnë varfërinë.

Bëhuni gati për madatin e trete të brekushe-atleteve

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Franca kthen me 'charter' 29 azilkërkues, ndër ta edhe një familje me 5 anëtarë

Aktualitet

Franca kthen me 'charter' 29 azilkërkues, ndër ta edhe një familje me 5 anëtarë

Vijonë në Rinas, operacionet e përbashkëta të riatdhesimit të shtetasve shqiptarë të cilëve u është refuzuar azili në vendet e BE-së. Sot u kthyen 29 shtetas nga Franca, mes tyre edhe...

Jetëshkrimi/ Ja kush është Petraq Milo, kandidati i propozuar nga Presidenti për drejtimin e KLSH-së

Aktualitet

Jetëshkrimi/ Ja kush është Petraq Milo, kandidati i propozuar nga Presidenti për drejtimin e KLSH-së

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka vendosur t’i propozojë  Kuvendit, Petraq Milon për kryetar të KLSH-së. Prof. Dok. Petraq Milo është një personalitet me një eksperiencë të jashtëzakonshme, brenda dhe jashtë...

Tre të rinj prangosen në Mirditë, ishin në kërkim

Aktualitet

Tre të rinj prangosen në Mirditë, ishin në kërkim

Prangosen 3 të rinj në Mirditë. Një 20-vjeçar dhe dy të tjerë nga 24 vjeç janë kapur nga policia pas goditjes me sende të forta të një 43-vjeçari në qytetin...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!