Paratë, dashuria, surprizat/ Njihuni me çfarë thonë yjet

Tuesday, 02 July 2019 07:54

Dashi- Do të ishte e drejtë të thonit se ju pëlqen të bini në sy. Sot do të tregoni aftësitë tuaja të udhëheqjes. Ju do të arrini të organizoni mirë ditën. Ju do të pranoni përgjegjësitë tuaja dhe aftësitë do t'ju ndihmojnë të mirëprisni sfidat e ditës.

Demi - Ju keni një personalitet dinamik. Me energjinë e sotme, duhet të përpiqeni të shmangni shpenzimin e energjisë tuaj në biseda pa kuptim. Mundohuni të jeni pak më pragmatik. Konsideroni çdo kompromis të mundshëm me shumë kujdes. Nëse qëndroni të fortë, do të arrini objektivat tuaja shumë më shpejt.

Binjakët - Sot mund të mësoni shumë nga njerëz të tjerë që janë të ngjashëm me ju. Ata kanë aftësinë për t'u përfshirë lehtë dhe për të dalluar menjëherë problemin. Bota është në fluks të vazhdueshëm. Ju duhet të pyesni veten nëse doni të arrini objektivat tuaja. Mundohuni të jeni të hapur, të përshtateni me situatën dhe të veproni para se të jetë tepër vonë.

Gaforrja - Yjet do t'ju detyrojnë të sqaroni pozicionin tuaj brenda kolektivit. Ju keni shumë energji kur jeni pjesë e një grupi, por ndonjëherë jeni të ngathët në lidhje me komunikimin. Nuk mund të keni sukses gjithmonë. Pozicionet e planetit do të kenë një ndikim të dobishëm dhe ju do të tentoni ta vendosni jetën nën mikroskop.

Luani- Ju keni dashur gjithmonë ta ndryshoni botën dhe dëshironi të ndani ëndrrat tuaja me miqtë. Por sot ju nuk keni entuziazëm të mjaftueshëm për të përmbushur këto ëndrra. Ju do të pyesni veten për strategjitë personale. Nuk duhet të përpiqeni t'i bindni të tjerët gjatë gjithë kohës. Shokët e tu të vlerësojnë ashtu siç jeni.

Virgjeresha- Ju keni tendencën për të planifikuar çdo gjë. Duhet të ndiheni të ngarkuar me punët. Sot ju duhet të provoni të dëgjoni të tjerët rreth jush. Lëreni veten të lirë për një periudhë. Për më tepër, ju duhet të zhvilloni personalitetin tuaj. Ju mund ta bëni këtë duke folur me të tjerët.

Peshorja- Ju tërhiqeni nga individë të çuditshëm me personalitete shumë të forta. Por e kuptoni se pas këtij tërheqjeje qëndron një nevojë shumë e fortë për liri. Në jetën tuaj, liria është më shumë fantazi se realitet. Ka ardhur koha që të bëni disa kërkime shpirtërore. Mundohuni të mos fshiheni nga realitetet e jetës tuaj.

Akrepi- Ju jeni duke u përpjekur për të rindërtuar jetën tuaj në themele të reja. Ndoshta duhet të përpiqeni të ndryshoni pikëpamjen tuaj. Gjithashtu, ju duhet të ruani perceptimin tuaj, sepse kjo do t'ju lejojë të përshtateni në të gjitha situatat. Ju duhet të jeni plotësisht të vëmendshëm dhe të përgatitur gjatë gjithë kohës. Mundohuni të mos dekurajoheni.

Shigjetari- Ju keni një tendencë të përfshiheni shumë në projektet tuaja. Sot yjet do t'ju detyrojnë të sqaroni situatën tuaj. Është e qartë se nuk keni frikë të punoni orë të gjata për tu siguruar që projektet tuaja do përfundojnë me sukses. Por shoqëruesit tuaj ndoshta do ta kenë të vështirë të qëndrojnë me ju. Ju jeni plot me energji.

Bricjapi - Sot yjet ju këshillojnë që të ktheheni në ritmin e gjërave. Ju do të harroni të kaluarën dhe do të jeni në gjendje të përgatiteni për një aventurë të re. Jeta juaj do të jetë aq e fortë sa ka qenë ndonjëherë. Ju ndoshta do të takoni dikë që ka një ndikim të dobishëm në ditët që do të vijnë.

Ujori - Ka një cilësi të caktuar në marrëdhëniet tuaja personale që ju motivon në jetë. Kjo është një nga arsyet pse emocionet tuaja luajnë një rol të rëndësishëm në shumë gjëra. Ju jeni të udhëhequr nga emocionet tuaja. Sot do të jeni në dispozicion të mirë për të takuar shumë njerëz që do të japin shtysë të re në jetën tuaj.

Peshqit- Kjo periudhë është e mbushur me vështirësi dhe ju do të tentoni të bëni pyetje, sidomos sot. Ju do të filloni të mendoni për personalitetin tuaj. Ndjeshmëria juaj nuk ju lejon të përcaktoni idetë tuaja.

Modifikuar më Tuesday, 02 July 2019 06:45

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Grupit të “Toyota Yaris” i sekuestrohen euro, tokë në bregdet e troje

Politikë

Grupit të “Toyota Yaris” i sekuestrohen euro, tokë në bregdet e troje

Policia e Shtetit ka finalizuar një tjetër operacion në bashkëpunim me Prokurorinë e Krimeve të Rënda, për sekuestrimin e aseteve dhe pasurisë që rrjedhin nga veprimtaria kriminale. Mijëra euro, tokë...

Franca kthen me 'charter' 29 azilkërkues, ndër ta edhe një familje me 5 anëtarë

Aktualitet

Franca kthen me 'charter' 29 azilkërkues, ndër ta edhe një familje me 5 anëtarë

Vijonë në Rinas, operacionet e përbashkëta të riatdhesimit të shtetasve shqiptarë të cilëve u është refuzuar azili në vendet e BE-së. Sot u kthyen 29 shtetas nga Franca, mes tyre edhe...

Jetëshkrimi/ Ja kush është Petraq Milo, kandidati i propozuar nga Presidenti për drejtimin e KLSH-së

Aktualitet

Jetëshkrimi/ Ja kush është Petraq Milo, kandidati i propozuar nga Presidenti për drejtimin e KLSH-së

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka vendosur t’i propozojë  Kuvendit, Petraq Milon për kryetar të KLSH-së. Prof. Dok. Petraq Milo është një personalitet me një eksperiencë të jashtëzakonshme, brenda dhe jashtë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!