Provimet me zgjedhje, 11.56 % e nxënësve marrin notën 10

Tuesday, 02 July 2019 09:46

Ministria e Arsimit njofton se 11.56 % e nxënësve kanë marrë notën 10 në provimet me zgjedhje.

Nga rezultatet e publikuara rezulton se kalueshmëria është 95.94%.

Provimi u zhvillua më datë 24 Qershor dhe morën pjesë në total 35.466 nxënës.

Rezultatet e provimeve me zgjedhje të maturës shtetërore 2019 u publikuan më 29 qershor.

Shikoni rezultatet këtu: Notat e Provimeve me Zgjedhje, Matura 2019

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Protestat në Katalonjë, rrezikohet “El Clasico”, kërkohet shtyrja

Sport

Protestat në Katalonjë, rrezikohet “El Clasico”, kërkohet shtyrja

“El Clasico” i futbollit Barcelona-Real Madrid rrezikon të mos luhet fundjavën e ardhshme, në datën 26 tetor. Federata spanjolle e futbollit kërkon shtyrjen e supersfidës për shkak të tensioneve që...

5000 firmat për krijimin e lëvizjes "Gratë e Unazës për Dinjitet"

Aktualitet

5000 firmat për krijimin e lëvizjes "Gratë e Unazës për Dinjitet"

Është krijuar lëvizja ‘Gratë e Unazës për Dinjitet’ pas gjestit shumë të ulur që Z.Borchard bëri datën e 13 tetorit. Dhe ditën e sotmë ato kanë dalë para mediave dhe kanë...

Përfshihet nga stuhia avioni ku udhëtonte Princi William dhe Kate

Aktualitet

Përfshihet nga stuhia avioni ku udhëtonte Princi William dhe Kate

Një stuhi e fuqishme përfshiu Pakistanin dhe detyroi avionin ku udhëtonin Princi William dhe bashkëshortja e tij Kate të anulonte uljen në aeroportin e parashikuar. Avioni “Voyager” i Forcave Ajrore...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!