Motori përplas biçikletën, dy të plagosur në Lushnjë

Tuesday, 02 July 2019 13:36

Dy burra mbetën të plagosur rëndë në Lushnjë pasi u përplasën teksa udhëtonin njëri me biçikletë e tjetri me motor. Drejtuesi i biçikletës ndodhet në gjendje të rëndë në reanimacion.

Dy persona mbeten të plagosur rëndë në Lushnjë, ku një motor u përplas me nje biçikletë.

Aksidenti ndodhi në rrugën rurale Karbunarë-Stan.

Sipas policisë, motori i drejtuar nga 63 vjecari Aurel Gorovelli, po lëvizte me shpejtësi, në kohën kur biçikleta e drejtuar nga Tahir Uka i ka prerë rrugën.

Përplasja ka qenë e fortë dhe për pasojë 63 vjecari që udhëtonte me biçikletë ka mbetur i plagosur rëndë.

Tahir Uka u dërgua me urgjencë në spitalin e Lushnjes ku mësohet se ndodhet në reanimacion, në rrezik për jetën.

Ndërsa 35 vjeçari që udhëtonte me motor është jashtë rrezikut për jetën.

Ky aks pjesë e rrugës nacionale Lushnje-Berat prej kohësh ka qenë jashtë vëmendjes me investime, pasi lëvizja tashmë bëhet nga rruga e re e cila shmang kalimin nga qendrat e banuara.

Policia e Lushnjes ndërkohë tha se po punon për sqarimin e shkaqeve.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Franca kthen me 'charter' 29 azilkërkues, ndër ta edhe një familje me 5 anëtarë

Aktualitet

Franca kthen me 'charter' 29 azilkërkues, ndër ta edhe një familje me 5 anëtarë

Vijonë në Rinas, operacionet e përbashkëta të riatdhesimit të shtetasve shqiptarë të cilëve u është refuzuar azili në vendet e BE-së. Sot u kthyen 29 shtetas nga Franca, mes tyre edhe...

Jetëshkrimi/ Ja kush është Petraq Milo, kandidati i propozuar nga Presidenti për drejtimin e KLSH-së

Aktualitet

Jetëshkrimi/ Ja kush është Petraq Milo, kandidati i propozuar nga Presidenti për drejtimin e KLSH-së

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka vendosur t’i propozojë  Kuvendit, Petraq Milon për kryetar të KLSH-së. Prof. Dok. Petraq Milo është një personalitet me një eksperiencë të jashtëzakonshme, brenda dhe jashtë...

Tre të rinj prangosen në Mirditë, ishin në kërkim

Aktualitet

Tre të rinj prangosen në Mirditë, ishin në kërkim

Prangosen 3 të rinj në Mirditë. Një 20-vjeçar dhe dy të tjerë nga 24 vjeç janë kapur nga policia pas goditjes me sende të forta të një 43-vjeçari në qytetin...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!