Procesi i administrimit të kredive me probleme ka përballur bankat me një numër relativisht të lartë rastesh ekzekutimi të kolateraleve…
Policia e shtetit ka arrestuar sot dy shtetas që dyshohen për ngjarjen në Kamëz ku mbeti i vrarë Agim Buci…
Mbrëmjen e së enjtes në fshatin Çukë janë kapur 29 krerë lopë pa matrikull dhe pa certifikatë lëvizje. Lopët transportoheshin…
Policia ka bërë të mundur identifikimin e autorëve të dyshuar të vrasjes së Agim Bucit, në ngjarjen e rëndë të…
Një grup qytetarësh dhe drejtues mjetesh nga i gjithë qarku Dibër kanë mbajtur ditën e sotme një protestë, për gjendjen…
Një ngjarje e rëndë është regjistruar mbrëmjen e djeshme  në Shkodër, ku një 69-vjeçari Bashkim Teli ka goditur me sende…
Videoja e publikuar pak ditë më parë ku shfaqej shfarrosja e kafshëve endacake nga ana e Bashkisë së Tiranës ka…
Mëngjesin e sotëm është bërë e mundur identifikimi i autorëve të dyshuar të grabitjes në Kamëz, ku mbeti i vrarë…
Një urim për një ditë të mbarë na vjen mëngjesin e sotëm nga Presidenti i Republikës, Ilir Meta. Meta ndodhet…
Duke filluar nga janari 2015, bankat janë të detyruara nga kërkesat rregullative për të ndërmarrë procesin e pastrimit të bilance,…
Krimi i organizuar dhe korrupsionin në nivele të larta do të hetohen nga tre prokurore femra të cilat janë zgjedhur…
Banorët e fshatit Thirrë të Mirditës kanë luftuar më flakët gjatë gjithë natës për të vënë nën kontroll zjarrin i…

Lajmet e fundit

Optimizmi është argëtim për të pamençurit?!

Politikë

Optimizmi është argëtim për të pamençurit?!

Nga Skënder MULLIQI Njerëzit jo human, njerëzit me biogarfi kriminale, njerëzit që e kan injorue realitetin, janë optimist për jetën, kurse njerëzit e ndershem, njerëzit të cilët po jetojnë me mundin...

Tirana në errësirë! OSHEE jep njoftimin zyrtar, ja cilat janë zonat që do të preken

Aktualitet

Tirana në errësirë! OSHEE jep njoftimin zyrtar, ja cilat janë zonat që do të preken

Operatori i shëprndarjes së energjisë OSHEE, ka bërë ditën e sotme njoftimin zyrtarë për stakimin energjisë në disa zona të kryeqytetit duke filluar nga ora 09:00 dhe deri në orën...

Tjetër disfatë për Mesin dhe Argjentinën

Sport

Tjetër disfatë për Mesin dhe Argjentinën

Kupa e Amerikës/Argjentine - Columbi 0-2 Skuadra e Argjentinës nuk e ka nisur aspak mirë rrugëtimin e saj në Kupën e Amerikës. E udhëhequr nga Lionel Messi në fushën e blertë dhe...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!