Laborator në mes të Athinës, arrestohen 4 shqiptarë

Premte, 12 Prill 2019 20:34

Policia greke zbuloi ditën e sotme një laborator për rritjen e kanabisit. Nga operacioni i policisë helene, në lagjen Peristeri të Athinës, katër shqiptarë, të moshës 25-39 vjeç, përfunduan në pranga.

Sipas njoftimit të policisë greke, janë konfiskuar 915 fidanë kanabisi, 2.6 kanabis të tharë, fare bime, fidanë si dhe pajisje laboratorike.

Nga mënyra se si është ngritur laboratori dhe sasia e konfiskuar, sipas policisë helene, përfitimet e pritshme nga shitja përfundimtare e lëndës narkotike do ti kalonin 500 mijë euro.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Nik Qafoku nderohet me çmimin për karrierë në kiminë e tokës nga Shoqata e Shkencës së Tokës në Amerikë

Aktualitet

Nik Qafoku nderohet me çmimin për karrierë në kiminë e tokës nga Shoqata e Shkencës së Tokës në Amerikë

Nik Qafoku mori cmimin Jackson të Shoqatës së Shkencës së Tokës në Amerikë për vitin 2019 për kontributin e tij në kiminë e tokës dhe minierologjisë. Këtu është një pamje e...

‘Parlamenti është kthyer në një haur’/ Ceka-Ramës: Flet me fjalorin e Spiropalit

Politikë

‘Parlamenti është kthyer në një haur’/ Ceka-Ramës: Flet me fjalorin e Spiropalit

Nga Aristir Lumezi Politikani i njohur Neritan Ceka iu përgjigj deklaratave të bëra dje nga Kryeministri Rama, duke thënë se flet me gjuhën e Elisa Spiropalit, ndërsa e sfidon në një...

Protestuan kundër Ramës, tre korçarë nën hetim

Politikë

Protestuan kundër Ramës, tre korçarë nën hetim

Procedohen penalisht 3 shtetas për veprat penale ‘Kundërshtimi i punonjësit të policisë së rendit publik’, ‘Goditjet për shkak të detyrës’ dhe ‘Prishja e qetësisë publike’. Policia e Korçës, bazuar në pamjet...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!