Kjo është familja shqiptare e ‘specializuar’ në vjedhjen e banesave të futbollistëve

Hënë, 10 June 2019 22:33

Hynin në shtëpitë luksoze në Greqi, por veçanërisht kishin “qejf” të vidhnin banesat e futbollistëve.

Policia greke ka shkatërruar bandën e shqiptarëve që prej kohësh kishin kryer mbi 30 vjedhje në disa nga zonat e pasura të shtetit Helen.

Madje policia ka bërë publik de emrat e 5 shtetasve shqiptarë të arrestuar, përfshi këtu dhe një femër. Të arrestuarit janë

Ata janë Albert Gjergji, Agida Gjergji, Anton Gjergji, Nikolin Gjergji dhe Bardhok Gjergji.

Të gjithë të arrestuarit mbajnë të njëjtin mbiemër dhe mendohet se janë familjarë mes tyre, duke e kthyer kështu vjedhjen në një “nivel tjetër”. Nga 33 grabitjet për të cilat akuzohen shqiptarët, 9 janë kryer në banesa futbollistësh, pasi atje hadutët kanë gjetur dhe sendet e paratë më të shumta.

Shqiptarët përdornin dy makina, ndërsa vetë ishin mjaft të kujdeshëm duke përdorur doreza dhe maska për të mos u kapur nga kamerat e sigurisë apo shenjat e gishtërinjve.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Nënkryetarja e LSI-së, Erisa Xhixho: Më 30 qershor do i frenojmë zgjedhjet me çdo formë

Politikë

Nënkryetarja e LSI-së, Erisa Xhixho: Më 30 qershor do i frenojmë zgjedhjet me çdo formë

Nga studio e Report Tv, nënkryetarja e LSI-së, Erisa Xhixho, e pyetur se çfarë do të ndodhë në votimet e 30 qershorit u shpreh se kjo do të jetë një...

Tonin Çobani: Edhe unë nuk do të votoj!

Aktualitet

Tonin Çobani: Edhe unë nuk do të votoj!

Studiuesi i njohur Tonin Çobani është bashkuar me intelektualët e tjerë që nuk do të votojnë me 30 qershor në zgjedhjet moniste. Ai ka postuar në facebook këtë shënim: “Edhe unë...

Modelja shqiptare “çmend” fansat me pozat provokuese (FOTO)

Show-biz

Modelja shqiptare “çmend” fansat me pozat provokuese (FOTO)

Modelja seksi, Kejvina Kthella, ka tërhequr sërish vëmendjen e fansave të saj të shumtë, teksa ka publikuar dy foto ku shfaqet mjaft provokuese. Në fotot e postuara në “Instagram”, ish-velina e...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!