E mërkurë 5 maj 2019, moti në Shqipëri dhe Kosovë

E mërkurë, 15 May 2019 08:30

Gadishulli i Ballkanit po vazhdon të jetë në ndikimin e qëndrës me presiont të ulët atmosferik dhe masave ajrore të ftohta arktike të cilat po mban mot të pa stabilizuar në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë.

E Mërkurë 15 Maj  2019

E Mërkurë dt 15 maj 2019 moti do të jetë vranësira mesatare dhe reshje shiu  të herëpasherëshme në formën e stuhive dhe rrebesheve. Era do të  jetë me drejtim  Jugperëndim (SW) me shpejtësi 8-15 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 5 me lartësi vale 1,5–2,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të mbeten të ulëta.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore   7/15°C

Zonat e  ulëta 10/20°C

Zonat  bregdetare 10/21°C

E Mërkurë 15 Maj  2019

Kosova për  ditën e Mërkurë dt 15 Maj 2019 moti do të jetë me vranësira mesatare dhe rreshje shiu të pakta. Temperaturat do të regjistrojnë vlera nga 6°C  në mëngjes deri në 17°C gradë Celcius në mesditë.

E Enjte 16 Maj  2019

E Enjte dt 16 maj 2019 moti do të jetë vranësira mesatare dhe reshje shiu  të herëpasherëshme në mesditë në formën e stuhive në zonën perëndimore. Era do të  jetë me drejtim  Veriperëndim (NW) me shpejtësi 8-10 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 4 me lartësi vale 1,0–1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të mbetne kostante..

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore   6/15°C

Zonat e  ulëta 10/20°C

Zonat  bregdetare 11/21°C

RTSH

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

VIDEO/ Film 'horror': 3 km mes frikës e gjakut, pronari i lokalit mbi makinën në ecje të turistëve spanjollë

Aktualitet

VIDEO/ Film 'horror': 3 km mes frikës e gjakut, pronari i lokalit mbi makinën në ecje të turistëve spanjollë

Dalin pamjet e tmerrshme të sulmit ndaj turistëve spanjollë në Porto Palermo nga pronari i një lokali, Mihal Kokëdhima. Pamjet nuk kanë nevojë për koment. Dje, Policia e Sarandës i ka...

Interi në hall, për Ikardin mbetet vetëm Napoli ose… Juventusi!

Sport

Interi në hall, për Ikardin mbetet vetëm Napoli ose… Juventusi!

Rinovimi i Edin Xhekos me Romën ishte një goditje për Interin, pasi komplikon shumë planet e zikaltërve në merkato. Interi shpresonte shumë që të mbërrinte te boshnjaku duke futur në...

Merr fund i nxehti afrikan, bëhuni gati për reshje shiu

Aktualitet

Merr fund i nxehti afrikan, bëhuni gati për reshje shiu

Pas të nxehtit afrikan, moti në Europë do pësojë disa ndryshime të mëdha. sipas metereologut të Accuweather, Tyler Roys, shtatori do të sjellë reshje shiu në Ballkan. Sistemet e motit të...

Sondazh

Nothing found!