Parashikimi i motit, 19 korrik 2019

Saturday, 20 July 2019 09:05

Sipas MeteoAlb, vendi mbetet nën kushte të qëndrueshme atmosferike, ku kthjellime dhe vranësira kalimtare do të vijojnë të mbeten dominonte. Por pas mesditës do të kemi një zhvillim të vranësirave në zonat malore, duke gjeneruar shira të izoluara.

Vetëm gjatë pasditeve në zona të kufizuara të qarqeve, sidomos ato malore, mund të shfaqet ndonjë reshje në formën e shtrëngatës, shoqëruar me rrufe, breshër dhe erë të fortë momentale.

Era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare gjatë pasditeve. Në mbrëmje do të kemi përmirësim të kushteve atmosferike.

Temperaturat e ajrit do të jenë konstante në orët e para të ditës, por një rritje graduale do sjellin orët e mesditës, duke bërë që vlerat ekstreme të variojnë nga 14 gradë celsius në mëngjes në maksimumi 36 gradë celsius në mesditë.

Temperaturat minimale dhe maksimale

Në bregdet: 18 / 30 °C

Në vendet e ulëta: 20 / 33 °C

Në vendet malore: 16 / 29 °C

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Sot publikohet lista më kandidatët për Topin e Artë

Sport

Sot publikohet lista më kandidatët për Topin e Artë

Revista prestigjioze franceze “France Football” do ta publikojë sot pasdite listën me kandidatët për Topin e Artë 2019, me Lionel Messin dhe Cristiano Ronaldon që do ta vazhdojë rivalitetin për...

Po çonte ushqimet me kuaj drejt makinës, ja si u vra 55 vjeçari

Aktualitet

Po çonte ushqimet me kuaj drejt makinës, ja si u vra 55 vjeçari

Detaje të reja janë zbuluar në lidhje me ngjarjen e sotme në Shkodër, ku një 55-vjeçar u qëllua për vdekje me armë zjarri. Viktima Lazër (Arra) Pjetrushi, u qëllua për vdekje...

Termometri shënon 45 gradë, Katari instalon kondicionerë edhe rrugë

Globi

Termometri shënon 45 gradë, Katari instalon kondicionerë edhe rrugë

Një nga vendet më të nxehta të globit po instalon ajër të kondicionuar nëpër rrugë në mënyrë që të mbajë ambientin sa më të freskët. Gjatë verës, temperaturat në Katar arrijnë...

Sondazh

Nothing found!