Operativët e qytetit të Tiranës në vitin 1990  

Saturday, 02 June 2018 08:51
Poezi e kohës për armën e Sigurimit Poezi e kohës për armën e Sigurimit

Nga Kastriot Dervishi

 

Në prag të rënies së regjimit, Drejtoria e Punëve të Brendshme të Tiranës kishte operativët e mëposhtëm në lidhje me terrenin. Rrallë herë mund të ndodhë që një shërbim sekret që jetë aq jashtë loje dhe të mos kuptojë fare ndryshimet që po i ndodhnin regjimit. Kjo shihet te raportimet e vitit 1990, të cilat janë njësoj si në vitet 1945-1946. “Armiku” nuk lëviz në asnjë përshkrim.

Siç i dëshmojnë të përndjekurit politikë, lista e fundit e tyre është kjo:

S.Abazi

V.Dhamo

A.Guma

Sh.Matrangasi

F.Arapi

S.Subashi

L.Minxhozi

M.Kasoja

A.Mitre

F.Gugu

F.Ymeri

M.Metaj

Ç.Sula

Q.Prifti

P.Stefani

Ll.Angjellari

P.Bekteshi

N.Sako

Dh.Papa

J.Sade

B.Hoxha

Sh.Meta

E.Thimio

Y.Birçe

G.Tosku

S.Shehu

K.Daci

I.Zaçe

A.Zeneli

A.Myrto

K.Pleqi

J.Treko

P.Sionimeri

Th.Gega

S.Spahiu

55news.al

Modifikuar më Saturday, 02 June 2018 14:53

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Alibeaj: Saimir Tahiri arrestoi për një cigare hashash të riun, që vari veten

Politikë

Alibeaj: Saimir Tahiri arrestoi për një cigare hashash të riun, që vari veten

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj i ftuar në studion e lajmeve në RTV Ora u shpreh se vendimi i dhënë nga Gjykata për ish-ministrin Saimir Tahiri nuk ishte surprizë...

Kurti për gazetën sllovene: Kufiri i Kosovës me Shqipërinë është kufiri i Jugosllavisë, jo shqiptar

Bota Shqiptare

Kurti për gazetën sllovene: Kufiri i Kosovës me Shqipërinë është kufiri i Jugosllavisë, jo shqiptar

Javës tjetër një fushatë parazgjedhore fillon para zgjedhjeve të parakohshme parlamentare në Kosovë që mbahen më 6 tetor. Udhëheqësi i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, shpjegoi shkurtimisht se si e imagjinon...

Ksabi Alonso kërcënon Zidanin, Murinjo i bën “dalje” Realit

Sport

Ksabi Alonso kërcënon Zidanin, Murinjo i bën “dalje” Realit

Fillimi shumë i dobët i sezonit nga ana e Real Madridit ka vendosur në pikëpyetje të madhe të ardhmen e Zinedin Zidan, që u afrua vetëm pak muaj më parë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!