Shpërthen autocisterna, 57 persona vdesin të karbonizuar

Diel, 11 August 2019 13:53

Së paku 57 persona të cilët mundoheshin të mblidhnin karburant nga një autocisternë e dëmtuar pranë qytetit të Morogoro, në Tanzana, humbën jetën si pasojë e shpërthimit të mjetit.

Ndërkohë rreth 70 persona të tjerë mbetën të plagosur, krahas viktimave të karbonizuar.

Viktimat janë pjesa më e madhe motoçiklistë dhe shitës që punonin në rrugën ku ndodhi shpërthimi.

Autocisterna kishte humbur kontrollin dhe ishte përplasur me disa pemë, ku në tentativë për trë rikuperuar karburantin, ndodhi edhe shpërthimi.

Ngjarja e rëndë ndodhi këtë të shtunë.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Gjendet një trup i pajetë rreth 1 milje në det, detajet që tregojnë për një vrasje

Aktualitet

Gjendet një trup i pajetë rreth 1 milje në det, detajet që tregojnë për një vrasje

Një trup i pajetë është gjetur mëngjesin e kësaj të diele në ujërat e Adriatikut. Viktima është e seksit mashkull dhe është gjetur rreth 1 milje në det të hapur...

Sudan, ushtria dhe civilët marrëveshje për qeverisje të përbashkët

Globi

Sudan, ushtria dhe civilët marrëveshje për qeverisje të përbashkët

Këshilli ushtarak i Sudanit dhe aleanca e opozitës civile kanë nënshkruar një marrëveshje për ndarjen e pushtetit. Marrëveshja do të krijojë një këshill të ri qeverisës, ku do të përfshihen...

Qeni antidrogë zbulon 55.5 kg kanabis

Aktualitet

Qeni antidrogë zbulon 55.5 kg kanabis

Policia Kufitare parandalon dhe  godet një rast të  tentativës për trafikim të lëndëve narkotike në portin e Durrësit. Uniformat blu kanë sekuestruar 55.5 kilogramë kanabis, ndërsa kanë vënë në pranga...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!