Macron kundër imigracionit: Nuk kemi kapacitete të strehojmë gjithë botën

E mërkurë, 25 September 2019 22:55

Presidenti francez, Emmanuel Macron, që kohët e fundit e ka ashpërsuar tonin mbi emigracionin, u shpreh se Franca nuk mund të strehojë të gjithë botën, nëse duhet që t’i presë sa më mirë.

“Për të vazhduar që t’i presim emigrantët në mënyrë sa më të denjë, nuk duhet që të tregohemi një vend tepër tërheqës”-tha ai.

Kjo deklaratë vjen pasi presidenti francez bëri apel për të qenë njerëzorë dhe efikasë, për të dalë nga disa pozicione të izoluara midis ndërgjegjes së mirë dhe rreptësisë së rreme, para debatit mbi emigracionin, më 30 shtator, në Kuvendin kombëtar.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Angli, gjenden 39 persona të vdekur në një kamion në Essex

Politikë

Angli, gjenden 39 persona të vdekur në një kamion në Essex

39 persona janë gjetur të vdekur brenda kontenierit të një kamioni në Essex. Kamioni ishte nisur nga Bullgaria dhe hyri në Holyhead, Wales, të shtunën. BBC njoftoi se oficerët e Policisë...

Maqedonia “flet” shqip, Presidenti i drejtohet SHBA me gjuhën tonë: Faleminderit për ratifikimin e protokollit për në NATO

Politikë

Maqedonia “flet” shqip, Presidenti i drejtohet SHBA me gjuhën tonë: Faleminderit për ratifikimin e protokollit për në NATO

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, ka falënderuar në gjuhën shqipe Shtetet e Bashkuara të Amerikës, pas vendimit të djeshëm për të miratuar protokollin për anëtarësimin e vendit të...

Kundërshtuan shefin e rrugores, shkarkohen 3 oficerë policie

Aktualitet

Kundërshtuan shefin e rrugores, shkarkohen 3 oficerë policie

Debati me shefin e rrugores së Tiranës u ka kushtuar vendin e punës 3 oficerëve të policisë. 2 shefa të komisariatit të policisë rrugore në Tiranë dhe një specialist janë larguar...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!