FOTOT/ Përplasja e shekullit: “Herkuli i Persisë”, gati të ndeshet me “Hulkun brazilian”

E mërkurë, 01 May 2019 22:08

Sajad Gharibi, që njihet si Hulku iranian, apo edhe si “Herkuli i Persisë”, është gati të ndeshet.

Ai do të marrë pjesë në kampionatin e arteve marciale MMA.

Mësohet se kundërshtari i tij, do të jetë një sportist brazilian, me pseudonimin Hulku Brazilian, që quhet Romario Dos Santos Alves.

Por, duke parë format e  Hulkut iranian, vështirë se do të ketë ndonjë shans përballë këtij të fundit.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Tirana pa drita ditët në vijim, zonat dhe oraret ku do stakohet energjia elektrike

Aktualitet

Tirana pa drita ditët në vijim, zonat dhe oraret ku do stakohet energjia elektrike

Dy ditët në vijim do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike në kryeqytet. Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike ka bërë me dije, në datat 19-20 shtator do të stakohet...

‘Punësimet tufa-tufa të Rilindjes në administratë atentat ndaj hapjes së negociatave’

Politikë

‘Punësimet tufa-tufa të Rilindjes në administratë atentat ndaj hapjes së negociatave’

Bundestagu gjerman pritet ti vendosë Shqipërisë një tjetër kusht për hapjen e negociatave. Kushti i ri lidhet me Reformën në Administratën Publike. Ligji për nëpunësin civil ishte kusht 6 vite...

LSI: Tryezë politike para 18 tetorit, mund të prodhojë edhe dorëheqjen e Ramës!

Politikë

LSI: Tryezë politike para 18 tetorit, mund të prodhojë edhe dorëheqjen e Ramës!

Teksa kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi foli dje për një platformë të PD-së prej 5 pikash për zgjidhjen e krizës, sekretari i Përgjithshëm i LSI-së, Endrit Braimllari tha se ajo...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!